Pościg za pijanym kierowcą

Kierowca peugeota, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, po kilkukilometrowym pościgu wpadł w ręce policjantów z Ciechanowca. Okazało się, że był pijany. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Minionej nocy, kilka minut przed północą policjanci z Posterunku Policji w Ciechanowcu patrolując miasto zauważyli na ulicy Plac 3 Maja jadącego “pod prąd” peugeota. Jego kierowca nie zareagował jednak na sygnały mundurowych nakazujące zatrzymanie, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast za nim ruszyli. Uciekinier skierował się na trasę w kierunku Perlejewa. Po przejechaniu kilku kilometrów w pobliżu miejscowości Gaj widząc, że nie uda mu się zgubić ścigających go policjantów, porzucił samochód i zaczął dalej uciekać pieszo. Chwilę później został zatrzymany przez mundurowych. Okazało się, że był pijany. Badanie alkomatem wykazało u 26-latka ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

pijany_ciechanowiec

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>