Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Udział w Marszu Niepodległości w Warszawie 11 listopada, a także Białostocki  Marsz Niepodległości 10 listopada, msze święte oraz obchody przeprowadzone lokalnie dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918r., to jedne z wielu propozycji dla mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego uczczenia tego święta.

Warszawa

Bez wątpienia uwagę mediów 11 listopada 2013r. będą przykuwały wydarzenia związane z Marszem Niepodległości w Warszawie. Marsz ten jest największą patriotyczną demonstracją tego dnia i mimo w poprzednich latach wielokrotnych prób zablokowania lub wręcz zdaniem organizatorów, policyjnych prowokacji, które prowadziły do zamieszek, marsz ten z roku na rok przyciąga dziesiątki tysięcy Polaków zatroskanych o suwerenność naszej Ojczyzny. Marsz Niepodległości organizowany przez młodzieżowe środowiska narodowe może być przedmiotem dyskusji ale nie można bezmyślnie go atakować, tworząc kampanię nienawiści o rzekomych faszystach, która to się przelewa przez część mediów w Polsce.  Gdyby sytuacja w naszym kraju była dobra, takie marsze nie byłyby potrzebne, a jaka jest to wiemy z codziennego doświadczenia.
Marsz Niepodległości w Warszawie to wielkie zgromadzenie aktywnych, świadomych i uważających się za patriotów obywateli. Marsz rozpocznie się o godz. 15.00 przy rondzie Romana Dmowskiego w Warszawie.

Marsz Niepodległości 2013

Zapowiedź filmowa Marszu Niepodległości w Warszawie:

Białystok

Również w Białymstoku dzień wcześniej przejdzie Marsz Niepodległości. Rozpocznie się 10 listopada o godz. 17.00, na Rynku Kościuszki przy pomniku Józefa Piłsudskiego.

Zapowiedź filmowa Białostockiego Marszu Niepodległości:

Marsz Niepodległości Białystok

W powiecie wysokomazowieckim uroczyste obchody będą w następujących miejscowościach:

Wysokie Mazowieckie
– zbiórka pocztów sztandarowych przy obelisku AK, godz. 9.00
– złożenie wieńców przy pomniku Kazimierza kamieńskiego „Huzar”  godz. 9:30
– Msza św. godz. 10
-złożenie wieńców i wiązanek pod pomnikiem POW

Ciechanowiec
-9.15 akademia w Sali w COKiS
-10.00 Msza Św.
-11.00 Przemarsz pod Pomnik Nieznanego Żołnierza

Nowe Piekuty
10 listopada w Hodyszewie o godzinie 12:00 będzie miała miejsce Msza Święta za Ojczyznę, na którą przybędzie Grupa Rekonstrukcji Historycznej GALICJA z Podkarpacia i Ułani ze Szwadronu im. 10 Pułku Ułanów Litewskich z Pietkowa. Po wszystkich Mszach Świętych w tym dniu zapraszamy do zwiedzania wystawy militariów z okresu I i II wojny światowej.
11 listopada w Jabłoni Kościelnej uroczystości rozpoczną się o godzinie 9:00 Mszą Świętą, po której uczestnicy przejdą na cmentarz parafialny w celu złożenia wiązanek na Grobie Nieznanego Żołnierza
11 listopada w Nowych Piekutach również odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ojczyzny o godzinie 12:30

Sokoły
Godz. 9.00 Msza św. następnie prelekcja pracownika Instytutu Pamięci Narodowej nt. Niepodległości, złożenie kwiatów, część artystyczna

Czyżew
Godz. 12.00 Msza św.
Godz. 13:20 – przemówienia, wręczenie odznaki Sybiraka, ogłoszenie wyników konkursu plastycznego

Inicjatywa do której każdy mieszkaniec powinien się przyłączyć, to akcja “Wywieś Flagę”.
Chcąc uczcić to święto w sposób godny i uroczysty społeczność szkolna Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej oraz Punktu Przedszkolnego “Baśniowy Gaj” organizuje patriotyczną akcję pod hasłem „Wywieś flagę Polski”. Jest to już piąta edycja akcji, którą zainicjował dyrektor szkoły – mgr Andrzej Olędzki.
Głównym celem przyświecającym organizatorom przedsięwzięcia jest upowszechnienie idei wywieszania flagi państwowej w święta narodowe oraz zachęcenie mieszkańców lokalnej społeczności do tego gestu jako świadectwa patriotyzmu. Podsumowaniem akcji będzie opublikowanie informacji, która z miejscowości dnia 11-go listopada wywiesiła najwięcej biało-czerwonych flag.
Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się od akcji! Niech w te ważne dla naszej Ojczyzny święto narodowe na naszych ulicach dominują kolory bieli i czerwieni. Wywieśmy flagi państwowe i pokażmy, że bycie Polakiem to powód do dumy!
Koordynator akcji: Iwona Szymborska nauczyciel wiedzy o społeczeństwie Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>