Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe Specnaz Global

W zeszły weekend października odbyła się wizyta Generała Vladimirasa Lisicynasa, szefa Specnaz Global, organizacji kultywującej tradycję szkoleniową oddziałów specjalnych oraz technik antyterrorystycznych. Generał był po raz drugi na Podlasiu. Podczas obecnej wizyty treningi i wykłady prowadził w Wysokiem Mazowieckiem oraz Ciechanowcu. W Seminariach uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki naszego klubu z Wysokiego Mazowieckiego, Ciechanowca i Zambrowa oraz z innych klubów z poza naszego regionu.

Uczestnicy Seminariów mieli okazję do zapoznania się z technikami walki i samoobrony w wykonaniu specjalistów w tej dziedzinie. Zaawansowani zawodnicy uczyli się technik obronnych przed atakiem nożem i inną bronią, lecz te techniki to tylko zarys, gdyż tego typu nauka wymaga znacznie więcej czasu.

W ramach Seminariów odbyły się także treningi dla dzieci ze specjalnie dostosowanym programem do najmłodszej grupy wiekowej.
Należy dodać że Generał Lisicynas posiada również najwyższy stopień w Ju Jitsu. Jego szkoła pielęgnuje tradycyjne formy walki wywodzące się od Hatamoto (osobistej ochrony Cesarza Japoni).

Seminaria swoją obecności uświetnili: Soke Bogdan Puczyński 10 dan, Soke Paweł Nerć 10 dan, prof. Grzegorz Krauze 10 dan (szkoleniowiec Grom).
Podczas uroczystego zakończenia Generał wręczył nominacje na bardzo wysokie stopnie mistrzowskie w Ju Jitsu a także ustanowił prawnych przedstawicieli Specnaz Global w Polsce w osobach Soke Bogdana Puczyńskiego i Shihan Artura Więzowskiego, na równych prawach, nadając międzynarodowe Licencje, które dają prawo do posługiwania się nazwą i  logo organizacji oraz prawo do szkolenia w/w Systemie.

Info/foto W. Zagdański
specnaz_global_1
specnaz_global_2
specnaz_global_3
specnaz_global_4

specnaz_global_5
specnaz_global_6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>