Wysokie Mazowieckie – zagrożone mosty, zalane działki

Utrzymująca się niespodziewanie długo zima, topniejący śnieg oraz spóźnione i nagłe nadejście wiosny spowodowały drastyczny wzrost wód powierzchniowych. Sytuacja na rzece Brok w mieście Wysokie Mazowieckie, jak i w innych miejscowościach oraz na rzekach naszego powiatu wygląda katastrofalnie. Czarę goryczy przepełniają niedrożne, pełne wody rowy – jedyny promyk nadziei to fakt, iż nie pada już deszcz oraz według prognoz ma świecić słońce.

W ostatnich latach podobne stany wody jak na zdjęciach zdarzają się nader często, zwłaszcza przy wiosennych roztopach lub nagłych ulewach. Jak widać na zdjęciach woda mogłaby zagrozić nie tylko mostom ale nawet Szkole Podstawowej oraz Orlikowi w Wysokiem Mazowieckiem. Pozalewane i potopione są działki mieszkańców, chciałoby się rzec Pantha Rei – wszystko płynie, dla wielu to udręka. Na szczęście z pomocą może przyjść pogoda, ponieważ wg prognoz pogody w najbliższych dniach ma już nie padać deszcz i być może najgorsze już za nami.

Prosimy mieszkańców o przesyłanie zdjęć z możliwością publikacji na adres redakcji kontakt@wysmaz.pl

fot. własne

22 myśli nt. „Wysokie Mazowieckie – zagrożone mosty, zalane działki”

 1. a ja bym dorzucił jeszcze do tego premierów obecnych i byłych: Donka i Jarka… Romek- Twój wpis = petarda

 2. miał być zalew jest i pierwsza inwestycja obecnej rady rozbudowa szkoły nr 1 lokalizacja urocza pewnie dzisiaj w środku basen jest już czy jeszcze nie: obstawiamy , to będzie remont ale w takim dostatku wody to chyba stanieje w naszym grodzie bo na wsi to już ponoć nie. Roszkowska ok!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Jeszcze powinniście sfotografować ten ,, Pałac na wodzie ‘ w Brzóskach może to teraz taka moda tak budować.

 4. pogłębianie i poszerzanie rzeki na terenie miasta niczego nie zmieni. zwiększy to tylko pojemność i głębokość rzeki ale nie obniży lustra wody. zwiększy nurt i podniesie poziom wód gruntowych w sąsiedztwie rzeki. jedynie zalew i system tam może coś zmienić.

 5. Biały ze Szmigielskim już 15 lat temu mówili o zalewie. Biały proponował albo w formie zapłaty albo zamiany 1do 2 jeden hektar pod zalew dwa za to na lotnisku. Było tam wtedy kilkadziesiąt czy więcej hektarow a Białego szwagier był w radzie nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego i szło się dogadać z agencją.

 6. Bazia coś tych błędów za dużo. Picie za nie grozi uzależnieniem i wpadnięciem w nałóg. A te meble z Holandii to przypadkiem nie są zagrożone podtopieniem ?

 7. Cholera wie gdzie i u kogo one są , bo jak dotąd to nic nie wiadomo. Jeżeli w CKZ schowane , to zjedzą je mole , albo zbutwieją , a jak trafiły na podmokły teren to woda może zatopić jak nic.

 8. Ludzie to może i wiedzą gdzie trafiły te meble ale boją się mówić . Zeby nie było jak z Roszkowską że na nią napisali anonim, rozpowszechnili , oczernili zdeptali z błotem jej zmarłą matkę a na koniec że jednego z nich nazwała za to chamem to prokuratura jej stawia zarzuty.Super metoda aby przestraszyć ludzi . Tylko pytanie gdzie zmierzamy ? Co z naszymi zasadami , etyką i zwykłą przyzwoitością.

 9. Do mieszkańca, a ty jakbyś się dziś urodził. Zapytaj starszych co to znaczy: kowal zawinił , a Cygana powiesili.

 10. Wody mamy dostatek.Kubeł pełny wody każdemu na szanowną główkę .Może się opamiętają????????

 11. Buraki…czy wy do każdego tematu na tym portalu musicie wnosić swoje polityczne fobie ??? Macie artykuły napisane przez swoją uwielbianą radną i tam leczcie swoje urojenia ;P

 12. Najlepiej wszystko sprowadzić do parteru , ludzi wyzwać od psycholi,ewidentne przekręty zmarginalizować,a rzeczywistość skrzeczy, oj skrzeczy!!!!!!A woda płynie…….

 13. Do Gucia!Pobawimy się co ? Buraku Guciu?Ty i wy macie swojego uwielbianego i do niego wnoście swoje urojenia , a nie macie pretensje do uwielbianej przez nas., że wytyka wam nieprzestrzeganie prawa , brak praworządności , pyta o niewygodne dla was sprawy , chce żeby wyjaśniać to o co ludzie pytają , a wy buraki zamiatacie wszystko pod dywan i się do ludzi nie odzywacie.Patrzę , że o pisaniu to nie ma mowy . Dla was to wyższa szkoła jazdy , a my nie mamy czego się wstydzić.Pisać nam wolno wszędzie , bo żyjemy w wolnym kraju i do każdego tematu możemy wnosić swoje.Koniec zabawy.Zabieram zabawki z piaskownicy i idę do domu.

 14. Chciałbym jeszcze powiedzieć że ta większość zalanych piwnic i domów to zasługa naszej kanalizacji sanitarnej. Przecież od czasu kanalizacji ulic 1000 lecia i Rynku ludzi mieszkających przy Żwirki i Wigury , Szopena , Dolnej ciągle zalewają ścieki po większych deszczach albo na skutek fatalnie zrobionej ciągle zapychającej się kanalizacji sanitarnej . Niech prokurator porozmawia z ludzmi którzy z tego powodu mają powódż fekali w swoich piwnicach ileś tam razy w roku a tym co zrobiono odprowadzenia i którzy za to słono zapłacili to dzisiaj zabijają je kołkami aby woda z kanalizacji nie zalewała ich piwnic w ich domach. mało tego dowiadujemy się że gdzie do tej pory tego problemu nie było to mają go po zrobieniu kanalizacji tak jest na ulicy Mystkowskiej . Tym powinni zajmować się radni , prokuratura która powinna sprawdzić dlaczego doszło do takiej sytuacji i kto jest temu winien. Bo my wiemy.

 15. Może dary z tego tira widzianego przez kogoś w Grajewie zobaczymy w Mazowiecku na śmietniku jak woda opadnie.

 16. Myślę , że trzeba z tym coś zrobić ,żeby mieszkańcy wcześniej nie osiwieli. Jestem ciekawa czy władza skutecznie pochyli się nad tym problemem i kiedy to zrobi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>