Wypadek podczas prac polowych, 21-latek stracił rękę

W wyniku nieszczęśliwego wypadku 21-latek podczas prac polowych stracił rękę. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają wysokomazowieccy policjanci i apelują o ostrożność.

Do tragicznego w skutkach wypadku przy pracy doszło w minioną sobotę przed godziną 11:00 na jednym z pól w gminie Sokoły. Tam 21-latek ciągnikiem z podczepioną kosiarką rotacyjną kosił trawę. Jak wstępnie ustalili policjanci, w pewnym momencie mężczyzna zatrzymał traktor, wyłączył przekaźnik i najprawdopodobniej chcąc całkowicie zatrzymać obracający się jeszcze wałek przekaźnikowy chwycił za niego. Wtedy fragment rękawa jego bluzy zahaczył o obracający się element, w wyniku czego maszyna wciągnęła rękę mężczyzny. Na skutek tego zdarzenia 21-latek stracił rękę. Został przetransportowany do szpitala.

Funkcjonariusze apelują także, aby podczas wykonywanych prac polowych stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym oraz innych osób, które nam pomagają. Takim i podobnym zdarzeniom można zapobiegać zachowując należytą ostrożność i rozsądek. Dbajmy o to, aby używany sprzęt był sprawny, a jego niebezpieczne elementy posiadały odpowiednie zabezpieczenia i osłony.

sok_wyp_1

sok_wyp_2

sok_wyp_3

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>