Debata społeczna w Ciechanowcu

W miniony piątek odbyła się kolejna debata społeczna pod nazwą “Razem dbamy o bezpieczeństwo”. Tym razem w Ciechanowcu  omawiano kwestie dotyczące bezpieczeństwa.

W miniony piątek odbyła się kolejna debata społeczna pod nazwą “Razem dbamy o bezpieczeństwo”. Jest to innowacyjna forma komunikowania się ze społeczeństwem w sprawach dotyczących bezpieczeństwa i profilaktyki. W debacie z mieszkańcami miasta i gminy Ciechanowiec  oraz gminy Klukowo udział wzięli  przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji działających na terenie tych gmin. Celem spotkania było poznanie opinii i oczekiwań lokalnego społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Na początku debaty głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Wysokiem Mazowieckiem, który przedstawił podstawowe jej cele. Natomiast Kierownik Posterunku Policji w Ciechanowcu omówił zagadnienia dotyczące przestępczości na terenie działania posterunku.

Po tej części spotkania rozpoczęła się dyskusja, gdzie głos zabierali uczestnicy debaty. W jej trakcie poruszone zostały miedzy innymi tematy z zakresu bezpieczeństwa. Głównymi problemami wykazywanymi przez zabierających głos było bezpieczeństwo i problem z nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego przez kierowców aut osobowych. Poruszono także kwestię zagrożenia przestępczością narkotykową wśród lokalnej młodzieży. Na wszystkie zadawane pytania odpowiedzi udzielali organizatorzy debaty. Były też i takie spostrzeżenia oraz wnioski, które wymagają szerszego wyjaśnienia i po przeanalizowaniu zostaną podjęte odpowiednie działania. Wszystkie uwagi, które padły w trakcie debaty  wykorzystane zostaną przez wysokomazowiecką Policję w działaniach podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego.

podlaska_policja

źródło – oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>