MLEKOVITA uroczyście otworzyła aż trzy nowe obiekty inwestycyjne

W dniu 16 października 2013 r. uroczyście otwarto nowe inwestycje w centrali Grupy MLEKOVITA. Zgodnie z założonym planem rozwoju firmy do użytku oddane zostały: nowo wybudowana proszkownia serwatki, rozbudowana i zmodernizowana najnowocześniejsza i pierwsza w branży oczyszczalnia ścieków oraz linia napełniająca do produkcji mleka i produktów w procesie UHT wraz z systemem opakowaniowym*.

Uroczystość zgromadziła przedstawicieli duchowieństwa, lokalnych władz samorządowych, pracowników SM MLEKOVITA, wykonawców poszczególnych obiektów – m.in. firmy GEA PROCESS ENGINEERING Sp. z o.o., HUGART Sp. z o.o., Veolia Water Systems Sp. z o.o., SIG Combibloc Sp. z o.o. oraz media ogólnopolskie i regionalne. Rozpoczęła się częścią konferencyjną, podczas której głos zabrał Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński, dziękując przybyłym i przedstawiając im poczynione inwestycje. Zastosowane w obiektach rozwiązania prezentowali zaś przedstawiciele ich wykonawców. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości przenosili się kolejno do poszczególnych obiektów, poczynając od hali proszkowni, w której nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Zwiedzanie zakładu i prezentacja nowo uruchomionych inwestycji zakończyły oficjalną uroczystość otwarcia.

Szczegółowe informacje nt. poszczególnych inwestycji oraz materiał zdjęciowy

linia napełniająca

oczyszczalnia ścieków

proszkownia serwatki

nowe inwestycje

MLEKOVITA, firma o długoletniej tradycji i ugruntowanej marce nie tylko na rynku polskim, ale również zagranicznym, jest największą grupą mleczarską w Polsce. Tworzy ją 13 zakładów produkcyjnychi 23 własne centra dystrybucyjne. Wytwarza szeroki asortyment ponad 400 markowych produktów (m.in.: sery twarde dojrzewające typu holenderskiego, szwajcarskiego i angielskiego, sery topione i wędzone, sery sałatkowo-kanapkowe, serek ziarnisty, sery mozzarella, mleka UHT o zróżnicowanej pojemności i zawartości tłuszczu, mleka pasteryzowane, śmietanki UHT, mleczka zagęszczone, mleczka smakowe, kefiry, jogurty, maślanki, twarogi i twarożki smakowe, śmietany i śmietanki, masła i miksy maślane, mleka w proszku oraz serwatkę w proszku), które są liderami kategorii w branży (np. mleko POLSKIE w butelce, mleko WYPASIONE, ser FAVITA, ser SOKÓŁ, masło ekstra POLSKIE).

MLEKOVITA jest przedsiębiorstwem ze 100-procentowym kapitałem polskim i niekwestionowanym liderem branży w kraju oraz liderem eksportu sektora mleczarskiego. Za swój największy sukces uznaje przede wszystkim satysfakcję klientów, oferując im produkty najwyższej jakości i rokrocznie wprowadzając nowy asortyment, który nie tylko zdobywa uznanie konsumentów, ale i liczne nagrody (np. renomowane tytuły w badaniach konsumenckich: Wybór Konsumenta, Odkrycie Roku, Najlepsze w Polsce itp.; złote medale prestiżowych krajowych i zagranicznych targów, uznanie ekspertów biznesu: Superbrands, Solidna Firma, Filar Polskiej Gospodarki itp.; oraz nagrody o znaczeniu międzynarodowym: Lider Polskiego Exportu, Mister Eksportu, Medal Europejski itp.). Efektywność zarządzania i osiągane rokrocznie coraz lepsze wyniki finansowe bezpośrednio przekładają się na systematyczny wzrost wartości marki, która według rankingu dziennika Rzeczpospolita jest obecnie najcenniejszą marką w produkcyjnym sektorze polskiej gospodarki.

Inf. prasowa SM MLEKOVITA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>