Nielegalna broń, kłusownicy i mięso z dzika

Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kłusownictwo. Mundurowi zabezpieczyli także nielegalną broń i amunicję oraz znaleźli tuszę dzika. Teraz postępowaniem 34 i 62-latka zajmie się sąd. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek wysokomazowieccy policjanci weszli do dwóch domów w gminie Ciechanowiec, gdzie według ustaleń kryminalnych mogła znajdować się nielegalna broń używana do kłusownictwa. Informacje mundurowych się potwierdziły. W trakcie przeszukań, w stodole 62-letniego rolnika funkcjonariusze zabezpieczyli ukrytą w słomie dubeltówkę oraz 48 sztuk różnej amunicji. Ponadto policjanci znaleźli wiszącą na wysięgniku tuszę dzika. Natomiast u 34-letniego mieszkańca tej samej miejscowość, w pomieszczeniu gospodarczym, odnaleźli własnej roboty dubeltówkę oraz 3 sztuki amunicji.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania broni oraz kłusownictwa, do których się przyznali. Teraz ich sprawą zajmie się sąd. Za nielegalne posiadanie broni i kłusownictwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło – oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem/ Podlaska Policja

dzik_ciechanowiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>