Wstrząsający film z wypadku w Wysokiem Mazowieckiem – potrącono matkę z dzieckiem

To wydarzyło się na przejściu dla pieszych! Kamera monitoringu nagrała wstrząsające ujęcie jak ciężarówka na przejściu dla pieszych potrąciła matkę z dzieckiem. Na szczęście obrażenia przewiezionych do szpitala pieszych nie okazały się tak drastyczne jak zarejestrowany przez kamerę obraz zdarzenia. Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali już kierowcy prawo jazdy i szczegółowo ustalają okoliczności zdarzenia. Mimo wielokrotnych ostrzeżeń i apeli do kierowców i pieszych wciąż dochodzi do potrąceń na przejściach – w niektórych przypadkach niestety tragicznych.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał sygnał o potrąceniu pieszych na przejściu przy ul. Ludowej. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godziny 11:00. Natychmiast zostali skierowani tam policjanci. Z ich wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący ciężarówką kamaz 53-letni mężczyzna na przejściu dla pieszych potrącił 26-letnią kobietę, która przekraczała jezdnię razem z 5-letnim dzieckiem. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzeni z obrażeniami ciała zostali odwiezieni do szpitala. Chłopczyk z urazem głowy, zaś jego matka z urazami głowy, kolana i wstrząśnieniem mózgu. Przebieg zdarzenia zarejestrowała pobliska kamera monitoringu. Na szczęście okazało się również, że obrażenia pokrzywdzonych nie są tak drastyczne jak zarejestrowany przebieg zajścia. Wyjaśniający okoliczności zdarzenia funkcjonariusze ustalili  również, że kierowca ciężarówki był trzeźwy, i najprawdopodobniej dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych nie zauważył  kobiety z dzieckiem. Policjanci zatrzymali już 53-latkowi prawo jazdy. Teraz wnikliwie badają przebieg i okoliczności zdarzenia.

Niestety mimo wielokrotnych ostrzeżeń i apeli kierowanych przez policjantów zarówno do kierowców i pieszych wciąż dochodzi do potrąceń na przejściach, a część z nich ma tragiczne skutki.

źródło – oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem/Podlaska Policja

Dopisek redakcji: Władze lokalne powinny rozważyć założenie sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych w tym miejscu, ponieważ to nie jest pierwszy wypadek w tym rejonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>