Zaproszenie na Rekolekcje Ewangelizacyjne w Duchu Świętym

We wtorek 15 października 2013r. Mszą Świętą o godz. 17.00 rozpoczną się w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym.

Raz na kilka lat organizujemy w Wysokiem Mazowieckiem Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym.
Przyjdź jeśli pragniesz:
– Wejść w żywą relację z Bogiem.
– Pogłębić życie duchowe.
– Na nowo zachwycić się pięknem modlitwy i Słowem Bożym.
– Doświadczać obecności Boga i Jego pomocy w codziennym życiu.

Odnowa w Duchu Świętym to ruch, gromadzący świeckich i duchownych, doświadczający obecności Ducha Świętego, który powoduje odrodzenie wewnętrzne człowieka. Duch Święty daje wewnętrzny pokój, radość, poczucie szczęścia. Bóg sam rozwiązuje wówczas nasze problemy i nas uzdrawia.
Odnowa działa w Kościele katolickim od Soboru Watykańskiego II, w Polsce oficjalnie od 1979 roku i liczy 40-60 tys. stałych członków. Ale czasami gromadzi na spotkaniach modlitewnych ponad 200 000 osób.
Nie jest to sekta jak uważają niektóre osoby nie mające kontaktu z Odnową. Nad każdą wspólnotą parafialną czuwa kapłan i często uczestniczy w spotkaniach modlitewnych.

Członkowie Odnowy w Duchu Świętym nie ograniczają się tylko do troski o własny wzrost duchowy, ale starają się też wychodzić na zewnątrz. Prowadzą wiele akcji ewangelizacyjnych, m.in. na ulicach miast i w zakładach karnych. Pomagają przygotowywać młodzież do bierzmowania. Z Odnowy wywodzi się wielu kleryków i katechetów. Koordynatorem w Diecezji Łomżyńskiej jest ks. prałat dr Wojciech Nowacki ( w latach 2006-2012 rektor seminarium w Łomży).

Autor: Tomasz Brzozowski

Rekolekcje w Wysokiem Mazowieckiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>