Pijany uciekinier z dyskoteki

Około godziny 23.30, funkcjonariusze wysokomazowieckiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli jadąca od strony miejscowości Wnory Wiechy skodę. Jednak jej kierowca lekceważąc sygnały nakazujące zatrzymanie gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast za nim ruszyli.

Pościg zakończył się w miejscowości Stypułki Giemzino, gdzie kierujący fabią mężczyzna, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i  uderzył w drzewo. Następnie samochód odbił się przemieszczając na przeciwległą stronę drogi. Uderzenie było na tyle silne, że z auta wyrwany został silnik, który funkcjonariusze znaleźli w odległości około 20 metrów od miejsca zdarzenia. Okazało się, że siedzący za kierownicą skody 29-latek był pijany. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie przewoził trzech pasażerów. Dwaj z nich, w wieku 17 i 19 lat, ranni trafili do szpitala. Natomiast kierujący po badaniu lekarskim zastał zatrzymany w policyjnym areszcie. Ponadto wyszło na jaw, że kierujący nie ma uprawnień do kierowania pojazdem, gdyż już wcześniej stracił je za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Dodatkowo podczas działań policjanci zatrzymali w sumie 12 praw jazdy i w związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami i złym stanem technicznym pojazdów 18 dowodów rejestracyjnych. Nie obyło się także bez mandatów. Funkcjonariusze ukarali nimi łącznie 154 osoby – najczęściej w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości i niekorzystaniem z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.
Taka i podobne akcje pokazują, że część kierowców nadal decyduje się usiąść za kierownicą po alkoholu, dlatego też podlascy policjanci takie działania będą z pewnością przeprowadzać w przyszłości.

Źródło podlaska.policja.gov.pl

wnory_wiechy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>