Wysokomazowieccy policjanci w kampanii “Nie ufaj bezGRANICznie”

Wysokomazowieccy policjanci prowadzą kampanię informacyjną pod nazwą “Nie ufaj bezgranicznie”. Działania skierowane są do uczniów klas maturalnych i mają na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia płynące z nielegalnej pracy za granicą.
Już od kilkunastu dni wysokomazowieccy policjanci prowadzą kampanię informacyjną pod nazwą “Nie ufaj bezGRANICznie”. Działania te skierowanie są do uczniów klas maturalnych. Mają na celu uświadomienie, że ten problem może dotyczyć każdego z nas, a najskuteczniejszą profilaktyką jest wzmożona czujność, która wynika z posiadanej wiedzy. Dlatego właśnie policjanci chcą dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Dziś po raz kolejny spotkali się z młodzieżą w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wysokiem Mazowieckiem. Funkcjonariusze zwrócili uwagę słuchaczy, że handel ludźmi to nie tylko sprzedaż kobiet do prostytucji czy obozy pracy. Jednakże zjawisko to obejmuje, także przymus do pracy, żebractwo, kradzieże, a nawet handel narządami. Policjanci podkreślali również, że nieznajomość języka kraju, do którego chcemy wyjechać powoduje, iż potencjalny pracodawca może nas łatwo oszukać. Dlatego bardzo ważne jest aby znać adres i numer telefonu najbliższego polskiego konsulatu bądź innej placówki gdzie w razie jakichkolwiek kłopotów otrzymamy pomoc.

Nie ufaj bezGRANICznie

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>