Ukradł prawo jazdy i wypłacił z banku pieniądze

49-latek ukradł sąsiadowi prawo jazdy, a następnie na jego podstawie wypłacił z konta bankowego pieniądze. Zatrzymali go wysokomazowieccy policjanci. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

Zdarzenie miało miejsce w kwietniu bieżącego roku w jednej z miejscowości w gminie Nowe Piekuty. Wtedy to 49-latek ukradł swojemu sąsiadowi z samochodu prawo jazdy, gdy ten podwoził go do sklepu. Następnie po kilku dniach za pomocą skradzionego dokumentu i wykorzystując swoje duże podobieństwo do sąsiada wypłacił z jego konta bankowego 16 tysięcy złotych. Pokrzywdzony 50-latek o całej sytuacji poinformował wysokomazowieckich policjantów. Kryminalni w wyniku wnikliwej i żmudnej pracy wpadli na trop nieuczciwego sąsiada i go zatrzymali. Mężczyzna na początku nie przyznawał się do winy i twierdził, że nie wie o co chodzi zaprzeczając wszelkim zarzutom. Jednak zebrane w tej sprawie ustalenia jednoznacznie wskazywały, że to właśnie on okradł swojego sąsiada. Wczoraj 49-latek usłyszał zarzuty, do których ostatecznie się przyznał i dobrowolnie poddał się karze. Teraz jego postępowaniem zajmie się sąd.

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>