Wysokomazowieccy policjanci z wizytą w przedszkolu

Wysokomazowieccy policjanci odwiedzili dzieci w przedszkolu. Wizyta mundurowych związana była z realizowanym w placówce konkursem plastycznym pod nazwą “Pies mój przyjaciel”.

Wczoraj wysokomazowieccy policjanci z Wydziału Prewencji odwiedzili dzieci z przedszkola w Czyżewie. Wizyta mundurowych związana była z podsumowaniem konkursu plastycznego pod hasłem “Pies mój przyjaciel”. Korzystając z okazji policjanci przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w rożnych sytuacjach, w tym w sytuacji ataku groźnego psa. Mundurowi starali się uświadomić dzieciom, że nie należy bezgranicznie ufać każdemu napotkanemu czworonogowi, bo nawet jeśli przyjaźnie wygląda, może być agresywny. Policjanci podkreślali, że pies w towarzystwie właściciela może się zachowywać zupełnie inaczej, niż gdy jest sam. Wówczas, czuje niepokój i bywa groźny. Podczas spotkania starano się uświadomić maluchom, że z czworonogami zawsze należy postępować ostrożnie i przede wszystkim – myśleć o swoim bezpieczeństwie.

pies_przyj_1

pies_przyj_2

pies_przyj_3

pies_przyj_4

pies_przyj_5

pies_przyj_6

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>