Działania “Pasy – Foteliki” w powiecie wysokomazowieckim

Wysokomazowieccy policjanci w ramach działań “Bezpieczna droga do szkoły” sprawdzali sposób przewożenia dzieci. Celem akcji było zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na konsekwencje, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą nieprawidłowe przewożenie dzieci lub jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Wczoraj policjanci z wysokomazowieckiej drogówki przeprowadzili na drogach dojazdowych w okolicach szkół podstawowych i gimnazjalnych znajdujących się na terenie całego powiatu działania “Pasy – Foteliki”. Ich celem było sprawdzenie czy kierujący i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób. Ostatnie wydarzenia zaistniałe na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem pokazały, że wciąż odnotowywane są przypadki nieodpowiedzialnych kierowców, którzy przewożą dzieci w nieprawidłowy sposób. Policjanci skontrolowali ponad 100 pojazdów. W trzech przypadkach okazało się, że pomimo licznych apeli – rodzice przewozili swoje pociechy bez wymaganych fotelików. Funkcjonariusze zdyscyplinowali dorosłych, natomiast pociechom wręczyli maskotki zachęcające do podróżowania samochodem w fotelikach i pasach bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że zapięte pasy bezpieczeństwa zwiększają szanse przeżycia podczas wypadku. W czasie podróżowania nie możemy zapominać o dzieciach, które bez odpowiedniego fotelika oraz zapiętych pasów są zupełnie bezbronne i w przypadku choćby niewielkiej stłuczki ich zdrowie może zostać narażone na poważne niebezpieczeństwo.

Pasy - Foteliki

Bezpieczna droga do szkoły

jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, fot. podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>