Projekt “Wybieraj mądrze – bądź bezpieczny”

Wysokomazowieccy policjanci biorą udział w realizacji projektu “Wybieraj mądrze – bądź bezpieczny”. Jest to przedsięwzięcie adresowane do młodzieży gimnazjalnej i ich rodziców.

W miniony piątek wysokomazowieccy policjanci, w ramach realizowanego przez miejscowe gimnazjum projektu “Wybieraj mądrze – bądź bezpieczny” spotkali się z rodzicami uczniów klas II. Funkcjonariusze omówili zagadnienia dotyczące zagrożeń z jakimi może spotkać się młodzież w codziennym życiu. Policjanci przybliżyli słuchaczom zjawiska przemocy w szkole, zachowań ryzykownych związanych z uzależnieniami oraz problem cyberprzemocy. Tego typu spotkania mają na celu podejmowanie spójnych i celowych działań w zakresie podniesienia szeroko pojętego bezpieczeństwa gimnazjalistów i ograniczenie zachowań patologicznych z ich udziałem. Wszyscy obecni na spotkaniu rodzice otrzymali ulotki informacyjne z wykaz instytucji i organizacji wspierających prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży.

Wybieraj mądrze

bądź bezpieczny

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, fot. podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>