Dajemy 1% podatku, najczęściej nie dla swoich

Wiemy już, która organizacja pożytku publicznego została w tym roku najhojniej obdarowana 1 proc. podatku przez mieszkańców pow. wysokomazowieckiego. Z wyliczeń Izby Skarbowej w Białymstoku wynika, iż najwięcej pieniędzy dostała, Fundacja Dzieciom “Zdążyć z pomocą”.

Urzędy skarbowe, które zajmują się przekazywaniem 1 proc. podatku zadeklarowanego przez podatników w swoich PIT-ach na rzecz organizacji pożytku publicznego, zakończyły już przelewanie pieniędzy na konta OPP.
Organizacje pożytku publicznego z Wysokiego Mazowieckiego zajmują dosyć odległe pozycje. Dziwnym wydaje się fakt, iż mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego wolą przeznaczyć 1% na organizacje spoza miasta i powiatu, ale może to wynikać z braku zaufania lub braku polityki informacyjnej tychże organizacji. Ważne jest jednak to, że mieszkańcy przekazują 1% na wybrane przez siebie organizacje, które jak rzeczywistość pokazuje często lepiej pomagają społeczeństwu, niż organa państwa.

Nazwa organizacji    Miasto    Kwota
1. FUNDACJA DZIECIOM “ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”    Warszawa    167 512 zł
2. FUNDACJA STUDENCKA “MŁODZI – MŁODYM”    Częstochowa    20 975 zł
3. FUNDACJA “POMÓŻ IM” NA RZECZ DZIECI Z CHOROBAMI NOWOTWOROWYMI I HOSPICJUM DLA DZIECI    Białystok    19 538 zł
4. AVALON – BEZPOŚREDNIA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM    Warszawa    14 028 zł
5. STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB POTRZEBUJĄCYCH POMOCY “BLIŻEJ CIEBIE”    Wysokie Mazowieckie    12 311 zł
6. STOWARZYSZENIE OŚWIATOWE “JAGIELLOŃCZYK” PRZY ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I POLICEALNYCH W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM    Wysokie Mazowieckie    10 124 zł
7. BIAŁOSTOCKA SZKÓŁKA PIŁKARSKA “JAGIELLONIA”    Białystok    9 057 zł
8. CARITAS BLIŹNIM    Łomża    8 105 zł
9. CARITAS POLSKA    Warszawa    6 686 zł
1o. TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ CHORYCH “HOSPICJUM”    Białystok    6 255 zł

1 procent

Info na podstawie Izby Skarbowej w Białymstoku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>