Pijany przewoził sześcioro dzieci

Prawie promil alkoholu w organizmie miał kierowca forda, który wiózł konkubinę i sześcioro dzieci do szkoły. Został zatrzymany przez wysokomazowieckich policjantów. 51-latek stracił prawo jazdy, a za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności w związku z rozpoczętym niedawno nowym rokiem szkolnym, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Przykładem takiego zachowania jest zatrzymany przez wysokomazowieckich policjantów drogówki w minioną środę w Kuleszach Kościelnych 51-letni kierowca forda. Okazało się, że mężczyzna oprócz tego, że w samochodzie przystosowanym do przewozu pięciu osób wiózł ich w sumie osiem, to dodatkowo wyszło na jaw, że był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko promil alkoholu w organizmie. W takim stanie 51-latek wraz z 38-letnią konkubiną i sześciorgiem dzieci w wieku od 7 do 17 lat jechał do szkoły. Ponadto nikt w pojeździe nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone były bez fotelików. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego postępowaniem zajmie się teraz sąd. Kierującemu grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Pijany przewoził dzieci

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, fot. podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>