“Bezpieczna droga do szkoły 2013″ w Czyżewie

Dzieci i młodzież od września stanowią liczną grupę użytkowników dróg. Aby najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia wysokomazowieccy policjanci prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjną “Bezpieczna droga do szkoły 2013″.

Wysokomazowieccy policjanci w minioną środę odwiedzili dzieci z Przedszkola w Czyżewie. Natomiast wczoraj spotkali się z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej w Czyżewie. Pierwsze dni września stanowią dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego trudny okres adaptacyjny związany z rozpoczęciem przez pierwszoklasistów nauki w szkole i powrotem do obowiązków szkolnych uczniów pozostałych klas. Czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci to podstawowe założenia policyjnych działań “Bezpieczna droga do szkoły 2013″. W takcie spotkania z dziećmi, funkcjonariusze przekazywali zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły. Policjanci omawiali z uczniami znaki drogowe. Przypominali o zasadach bezpiecznego wsiadania i wysiadania z autobusu szkolnego. Tego typu działania niewątpliwie przyczynią się do wyrobienia wśród dzieci prawidłowych nawyków komunikacyjnych oraz uświadomią im, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w drodze do i ze szkoły. Funkcjonariusze w trakcie spotkania zwrócili również uwagę na problem bezpańskich psów. Starali się uświadomić najmłodszym jak niebezpieczny może być kontakt z takim zwierzęciem. Pokazali sposoby ochrony w sytuacji zagrożenia. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski, które zostały zakupione ze środków Urzędu Miejskiego w Czyżewie.

bezp_droga_1

bezp_droga_2

bezp_droga_3

bezp_droga_4

bezp_droga_5

bezp_droga_6

bezp_droga_7

bezp_droga_8

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, fot. podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>