Bezpieczna droga do szkoły w Rosochatem Kościelnem i Dąbrowie Wielkiej

W ramach działań “Bezpieczna droga do szkoły” wysokomazowieccy policjanci odwiedzają dzieci w szkołach podstawowych na terenie powiatu. Podczas spotkań mundurowi uczą najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Od kilkunastu dni trwają ogólnopolskie działania “Bezpieczna droga do szkoły”. Jednym z elementów akcji są spotkania edukacyjne z uczniami najmłodszych klas szkół podstawowych. Wczoraj funkcjonariusze wysokomazowieckiej Policji odwiedzili dzieci ze Szkół Podstawowych w Rosochatem Kościelnem i Dąbrowie Wielkiej. Podczas spotkań mundurowi omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać innych niebezpieczeństw, na które narażeni są uczniowie pokonujący codzienną drogę do szkoły i domu. Policjanci szczególną uwagę zwrócili na obowiązek noszenia przez dzieci elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym po zmierzchu. Na zakończenie funkcjonariusze rozdali najmłodszym elementy odblaskowe, które sprawią, że dzieci będą bezpieczniejsze na drodze.

Bezpieczna droga do szkoły

mundurowi uczą najmłodszych

obowiązek noszenia przez dzieci elementów odblaskowych

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, fot. podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>