Apel do mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego i powiatu

A może by tak iść po rozum do głowy, tak jak inne miasta w naszym województwie, i u nas, w Wysokiem Mazowieckiem zlikwidować Straż Miejską?
A może by tak iść po rozum do głowy, tak jak inne miasta w naszym województwie, i u nas, w Wysokiem Mazowieckiem zlikwidować Straż Miejską?

Za zaoszczędzone pieniądze miasto powinno utworzyć spółdzielnie socjalną dla osób wykluczanych społecznie, tak by przyniosło to korzyści dla społeczeństwa (dla nas Wszystkich). W pierwszym roku z oszczędność z likwidacji Straży Miejskiej można założyć monitoring na wszystkich głównych ulicach i w punktach podwyższonego ryzyka, a za oszczędności w kolejnych latach założyć spółdzielnię socjalną. Co Wy na to???

Czy wiecie, że:
Koszt utrzymania Straży Miejskiej w Wysokiem Mazowieckiem w skali roku to 223 400,00 zł!
Dla porównania na dożywianie dzieci w szkołach miasto wydaje 16 021 zł.

Zgodnie z danymi jakie otrzymał poseł Adam Rybakowicz, w wysokomazowieckiej Straży Miejskiej pracuje 5 strażników, którzy zarobili dla miasta 33 tys zł. Tylko, że Straż Miejska, jako formacja mundurowa nie może zarabiać pieniędzy, bo została stworzona by pomagać społeczeństwu, a nie zarabiać dla Burmistrza!

Droga Rado Miasta Wysokie Mazowieckie!
Dlaczego zamiast pomagać potrzebującym wyrzucacie pieniądze na Straż Miejską, która mieszkańcom nie daje nic?

A Ty mieszkańcu Wysokiego Mazowieckiego co wybierasz?
Najedzone dzieci, bezpieczne ulice i spółdzielnię społeczną czy Straż Miejską?

Mariusz Leoniak

* Portal Wysokomazowiecki nie ponosi odpowiedzialności za treści autorstwa użytkowników Portalu Wysokomazowiecki.

8 myśli nt. „Apel do mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego i powiatu”

  1. Przyłączam się do apelu mieszkańców miasta. Straż miejska jest zbędna. Nie ma potrzeby wydawania pieniędzy w ten sposób. Za te pieniądze można zrobić szereg mądrzejszych przedsięwzięć.

  2. straż w naszym mieście jest jak najbardziej potrzebna, tylko trzeba aby skuteczniej działała i to w godzinach 20.00-2,00

  3. Komendant robi 24 godziny na dobę, może tylko nie to co powinien ale burmistrz jest zadowolony a i Pan T czuje się wreszcie ważny.

  4. Mi tam nie przeszkadzają, zamiast nastawiać się na czarny i w kółko narzekać zastanówmy się co zrobić by miasto mogło się rozwijać? W jaki sposób przyciągnąć inwestorów? Bądź co zbudować by przyciągnąć ludzi do naszego miasteczka?

  5. W wielu miastach w Polsce pozegnali się ze strażą miejskąjuż daw no.Po co w Mazie zpyziałym t straż , chyba do granisa ludziom na nerwach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>