Wybory do Rady Miasta

Mieszkańców miasta Wysokie Mazowieckie w niedzielę 21 kwietnia 2013r. czekają wybory uzupełniające do rady miasta. Wojewoda Podlaski zarządził wybory uzupełniające do Rady Miasta Wysokie Mazowieckie w okręgu wyborczym Nr 2. Poniżej prezentujemy kandydatów na radnych.

W skład okręgu nr 2 wchodzą następujące ulice: Jankowskiego, Ludowa do skrzyżowania z ulicą 1 Maja – budownictwo prywatne oraz Ludowa bloki nr 9, 11a, 15, 17b, 17c, Parkowa, Sienkiewicza.

Na swojej stronie internetowej Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie poinformował o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych. O jeden mandat starają się aż cztery osoby:

Okręg wyborczy nr 2

Lista nr 1 KWW Krzysztofa Murawskiego

1. Krzysztof Murawski, lat 40, zam. Wysokie Mazowieckie

Lista nr 2 KWW Janusza Jerzego Broniszewskiego

2. Janusz Jerzy Broniszewski, lat 55, zam. Wysokie Mazowieckie

Lista nr 3 KWW Beaty Agnieszki Konarzewskiej

3. Beata Agnieszka Konarzewska, lat 41, zam. Wysokie Mazowieckie

Lista nr 4 KWW Jedność i Samorządność

4. Marcin Wojtkowski, lat 39, zam. Wysokie Mazowieckie

Wybory uzupełniające rządzą się swoimi prawami, charakteryzują się zazwyczaj niską frekwencją i małym zaangażowaniem wyborców. Aczkolwiek w przypadku mobilizacji sąsiadów i rodzin wyniki zawsze mogą zaskoczyć.

Uprzejmie prosimy o kulturalne komentowanie i zachęcamy kandydatów do przedstawienia programów wyborczych swoim wyborcom.

UM Wysokie Mazowieckie

77 myśli nt. „Wybory do Rady Miasta”

 1. No to Siekierko i jego Jedność i Samorządność wprowadza nam nową tradycję , pokoleniową . Czyżby to próba przetarcia nowego szlaku ?Czy w niedługim czasie szykuje się zmiana prawa i wprowadzenie dziedziczenia stanowisk. ?

 2. Panie Krzysztofie Murawski, co skłonikło Pana do kandydowania na radnego do Rady Miasta. Jest Pan przecież Wójtem Gminy Wysokie Mazowieckie. Czyżby szykowało sikę w przyszłości połączenie obu gmin, a może doświadczenie wyniesione z pracy w starostwie oraz w kierowaniu gminą mają ożywić “uspaną ” Radę Miasta. Czy będzie Pan tą tak zwaną “świeżą krwią” w tym organie.

 3. Stawiam na p.Beatę Konarzewską .Potrzeba nam w Radzie Miasta więcej kobiet i spojrzenia na pracę rady po nowemu.

 4. Nie będę głosował, bo mieszkam w innym okręgu. Stawiam na panią Konarzewską. W Radzie jest ewidentny deficyt kobiet. One mają inne, mądrzejsze, trzeźwiejsze spojrzenie na sprawy miasta. Mam nadzieję, że kandydat JiS przegra, co będzie dla jego osobistego rozwoju o wiele lepsze, mądrzejsze. Jednostka to jakość, budowanie autorytetu, a młody chce wejść do Rady dzięki niemłodych już towarzyszom z bogatą “czerwoną” przeszłością. Młody człowieku, samodzielnie buduj swój wizerunek, więcej szacunku dla siebie samego.

 5. A czy pracownik lokalnej prokuratury i zastępca wójta gminy mogą kandydować na radnego. Co na to ordynacja ? Czy pan wójt jak wygra to zrezygnuje ze stanowiska w gminie dla diety radnego ?

 6. Może prokuratura czyta protokoły kontrolne i zagląda na internet i uznała że dobrze aby ich człowiek od środka zobaczył co w trawie piszczy tylko dziwne że kandyduje z listy JiS czy nie przesada z tym kamuflażem ?

 7. Murawski to chyba mieszka w bloku nr 17B na Ludowej, więc to chyba jednak ten okręg

 8. A kogo obchodzi z jakiego okręgu jest? Radny ma godnie reprezentować mieszkańców oraz dbać o ich dobro, o czym niestety wielu potem zapomina. Po wyborze najczęściej tylko bezmyślne rączka w górę, głupie uśmieszki oraz odbieranie diet i wbijanie się w układy, żeby gdzieś coś jeszcze zyskać.

 9. Murawskiemu jak widać wszystko jedno gdzie .Już próbował do powiatu , teraz w gminie jako zastępca wójta i jeszcze do miasta na radnego silny ciąg do władzy to w takim razie szybko ułoży się z obecnym układem.

 10. Myślę że podstawowym pytaniem wyborców dla kandydata na radnego ,pracownika prokuratury, pana Marcina Wojtkowskiego powinno być co jego koleżanka samarytanka zrobiła z tirem darów z Holandii , o tych 40 000 zl na działalność spawalniczą i co sądzi o rozdawaniu anonimów na sesji rady miasta przez burmistrza miasta na radną która pyta na sesji o patologiach które mają miejsce w radzie miasta ,a która to wcześniej złożyła doniesienie na burmistrza który jej kazał fałszować dokumenty przetargowe jak była jego podległym dyrektorem. Jak pan kandydat na radnego jako pracownik prokuratury wyczulony na nie przestrzeganie prawa wyobraża sobie zasiadanie w radzie której przewodniczy to osoba która odpowiada za wyłudzanie pieniędzy od dzieci za naukę prawa jazdy w szkole w której jest dyrektorem . To tylko mały procent spraw które bulwersują mieszkańców miasta nie sądzę że nie zna pan tych innych opisanych przez kontrole RIO i NIK .

 11. do mieszkańca, jak to tak jest jak piszesz to mnie będzie bolała głowa caly dzień.Myślę ,że najlepiej w tej sytuacji byloby najpierw rozwiązać tą starą radę i wybrać nowych młodych ludzi nieuwikłanych w śmierdzące interesy, a tak młody wykształcony człowiek , prawnik musi tego słuchać i co on miałby do powiedzenia , jak ludzie zaczną go o takie rzeczy pytać.A może on to wszystko wyjaśni , co?

 12. chyba lista jest nieaktualna , słyszałam, że p. Murawski zrezygnował z kandydowania, a może to tylko plotki i pomówienia ;)

 13. Skoro się zdecydował , to nie powinien rezygnować .Ludzie sami w akcie wyborczym zadecydują, kto będzie w ich imieniu zasiadał w tej Radzie Miasta. Mamy dobrą kandydatkę p. Beatę Konarzewską .Warto zastanowić się nad jej wyborem.Myślę , że młoda kobietka wniesie do tej starej rady wiele nowego.

 14. A co najważniejsze Pani Beta nie jest z JiS Siekierki , Sokolika i Zdziarskiej więc jest nadzieja że z rady będą docierały do nas prawdziwe i rzetelne informacje i że będzie patrzeć interesu mieszkańców a nie grupy dygnitarzy.

 15. Wystawienie Marcina to ukłon w stronę Pani Haliny . Po co ma chodzić do prokuratury , będzie mogła złożyć wszelkie zawiadomienia od razu na sesji na ręce Marcina a on przekaże dalej.

 16. te radne w Wusokiem dziury na dachu załatać nie umieją /dom kultury/ tylko cały dach by wymieniali..- więc iść ich metodą , wymienić calą radę-dach,no może dwa arkusze blachy zostawić… I krokwie też wymieenić/komitety wyborcze/..a i nowy komin też by się przydał…

 17. jak Marcin wygodny dla Roszkowskiej to dla Siekierki też . Marcin młody jesteś nie daj się wmanewrować w to szambo , poczekaj aż się oczyści. Już fama głosi że burmistrz kandydował nie będzie. No coż, po tym co nawyrabiał w Urzędzie nowa kadencja pod znakiem zapytania stoi. a tak zakończy kadencję z tarczą nie na tarczy z czegokolwiek by ta tarcza nie była

 18. Drogi antoniuszu nie wiesz w te bajki koryta to oni będą trzymać się rękami i nogami. Zobacz jakie informacje mamy w formie przecieków wyobraz sobie jak będzie inna ekipa i dostęp do dokonań Siekierki i jego JiS będzie jawny . Przecież kto ma trochę wyobrazni to widzi że to kolejna kadencja zmarnowana dla miasta i jego mieszkańców.Brak poważnych inwestycji , te co trwają wołają o pomstę do nieba, przekształcenie ZWKiEC w spółkę i przekazanie zamiast dzierżawy spólce tak wielkiego majątku to skandal i nieodpowiedzialność , zmarnowanie 6 milionów na wysypisko , przez tyle kadencji nie zrobienie aby tu powstał jaikiś poważny zakład pracy .zapytajcie się tych co prowadzą działalnośc gospodarczą w mieście / tylko nie Zdziarskiej / jak jest ciężko jakie mamy wysokie lokalne podatki i inne koszt związane z działalnością , zobaczcie ile pustych lokali w których kwitł biznes jest pustych, chore i bezmyślne decyzje chociażby jak wybudowanie przez powiat za grube miliony Stacji Diagnostycznej przy CKZ z inicjatywy przew, rady miasta i dyr CKZ Sokolika w której nie robi się przeglądów itd itd . Pod takim szyldem kandydować ?

 19. Ale stare przysłowie mówi ,, kto z kim przystaje takim się staje ‘ i jak to mówią że przysłowia mądrością narodów.

 20. pewnie że nie uwikłany jak każdy tu piszący, atuty też, otwarta głowa ? jak każda może nie tyle głowa co kieszeń zawsze lepiej 500-600 wziąć co miesiąc niż nie wziąć a reszta jakoś tam będzie a i jaki szacunek i uznanie itp.

 21. Nie 500 czy 600 jak swojemu to dadzą ze dwie komisje i będzie miał jak Zdziarska koło 1000 , no i o awans w pracy będzie łatwiej . A Broniszewski to nie od tych to singiel i do tego lewicujący. Chociaż w tym JiS jest kilku starych aktywistów z byłej PZPR.

 22. Pani Beato, proszę napisać kilka zdań o swoim programie wyborczym .przy okazji trochę o sobie.

 23. jaki Broniszewski w jakiej kancelarii prawniczej pracuje. Prawników to dzisiaj pod dostatkiem.

 24. Witam i tak się przyglądam waszym rozważaniom kogo wybrać maiąnc póżniej mieć czysta sumienie,i powiem tak żaden prawnik i polityk lecz znanego Społecznika z poza układu JiS itd Włodarzy Naszego Miasta,i tak dla przybliżenia problematyki i historia samorządów- Ruch Palikota Powiat Wysokomazowiecki udostępnił status użytkownika Ruch Poparcia Palikota. około minuty temu Samo-rządzić ! Samorządy powołano w 1990 roku, aby w skali lokalnej, obywatele mogli decydować sami o sobie. Aby przestali być terroryzowani przez niekompetentnych kacyków z partyjnego rozdania. Efekt był iście Polski. Kacyków zastąpiły tabuny solidruchów, rozpychający się równie bezczelnie, co ich poprzednicy. Razem z proboszczami, biskupami, prokuratorami (i oczywiście kacykami) utworzyli sitwy wzajemnej adoracji. Para mafijne grupki trzymające zwykłych mieszkańców jak zakładników swoich interesików. Zakładnicy już dawno okup zapłacili ! Sitwy na zakrapianych imprezach w kuriach, od ponad 20 lat dzielą miedzy siebie łupy, decydują kto w mieście czy gminie wygra wybory, wymieniają się wpływami i lipnymi stanowiskami dla zięciów, żon czy kochanek. Jedyna zmiana? Ich miejsce, z powodu wieku ojców, przejmują niczym ziemie lenne ich synowie. Czas to zmienić. Wczoraj w sali kolumnowej Sejmu, zebrało się pół tysiąca nowych, świetnych i wykształconych ludzi. Bez taty w milicji czy kurii. Ludzie ci już niedługo uwolnią nas od sitw na zawsze. Dlaczego mamy im uwierzyć? Zaufać? Bo wprowadzimy kadencyjność. Nikt już nie będzie burmistrzem 20 lat – dwie kadencje to max! Zobaczycie że się uda!

 25. Prochu nie wymyśliliście . Już dawno na tym portalu to pisałem. Nie w tym jednak rzecz. Rzecz w tym że taka oczywista oczywistość dawno z Sejmu wyjść powinna usankcjonowana odpowiednią ustawą a takie duperele że wybrańcy narodu najpierw się uczą a potem czas odchodzić albo jak mówi poseł Bogucki – nie ma gdzie i najlepiej żeby kadencja trwała dożywotnio to między bajki włożyć. Już sam wybór do jakiejkolwiek Rady jest wyróżnieniem. I wykaż się gościu to może zostawią cię na drugą kadencję albo w ogóle w strukturach urzędowych jako mądrego nieskompromitowanego urzędnika. Wybrańcom to od razu marzy się rola cara, króla i to dożywotnio. Więcej szacunku dla pobratymców oni też sroce spod ogona nie wypadli i rozum mają niegorszy od wybrańców. Zobaczcie który mamy wiek!!! to nie zapyziałe średniowiecze. Ludzie potrafią myśleć!!

 26. Niesamowite.Ale kandydaci….Konarzewska ..oczywiście bratowa zastępcy burmistrza…Murawski…zastępca wójta gminy…..Wojtkowski..syn zmarłego radnego,Broniszewski……a jaki z niego prawnik?!Jedynym jego “osiągnięciem” jest ,ze kiedyś był nieudolnym komendantem hufca ZHP.On nie umie nikomu się ukłonić ,powiedzieć dzień dobry!Bufon i tyle Czego on w tej radzie dokona.Zgroza …nie ma kogo wybrać……A pani Konarzewska niech pod różnymi nickami się sama nie promuje…..to widać ,że sama siebie pyta i sobie odpowiada…..oj nieładnie pani Beato .ciekawe ,co na to pani zastępca burmistrza Ewa Konarzewska?!!Na miejscu Murawskiego wstydziłbym się pazerności,wszędzie swoje trzy grosze wsadza…jeszcze ,go w Radzie Miasta ,nie było……….Czyżby w gminie palił mu się grunt pod nogami,że leci do rady miasta?Coś mi tu brzydko pachnie ,żeby nie powiedzieć ,ze po prostu śmierdzi!!!!!!I KOGO TU WYBIERAĆ.NAJLEPIEJ ZBOJKOTOWAĆ TE WYBORY…….TU NIE MA POWAŻNYCH KANDYDATÓW!

 27. Wyborco, wybrańcu czy inny popaprańcu też się trochę promujesz poświęcając więcej słów jednym kandydatom czy byłym kandydatom a mniej drugim. Czuć tu jakiś podstęp

 28. Jestem za kobietami ! P. Beata Konarzewska ma swój rozum i użyje go tak jak trzeba myślę.Zobaczymy jak postanowią wyborcy i czy ją wybiorą.

 29. TYLKO I WYŁĄCZNIE JiS żadnych oszołomów i sprzedawczyków z p.o. albo zboczeńców od palikota-oni pokazali na co ich stać,tylko pytanie czy głupi naród potrafi wyciągnąć wnioski.

 30. Wszystkich innych , oby nie z JiS. Dość kliki i układów w dzikim jak na dzisiejsze czasy mieście.

 31. Nie mam droga pani interesu ,aby się promować…nie startuję ,nie kandyduję …..a tak się składa ,ze tych ,co tak sie pchają do miejskiej kasy znam doskonale i wiem ,co sobą reprezentują,a raczej …..nic nie reprezentują …Powtarzam…NIE MA Z KOGO WYBRAĆ I TO JEST NASZ ,TEGO OKRĄGU DRAMAT.!!!! A popaprańcem to jest ta pani ,która się podpisuje nickiem …wyborczyni…Mam prawo mieć własne zdanie o kandydatach.Żadne z nich nigdzie nie zaprezentowało swojego programu na działalnośc w Radzie Miasta.Nie zorganizowało spotkania z ewentualnymi wyborcami,aby się przedstawić i poprosić o poparcie po zaakceptowaniu programu.Oni maja w nosie wyborców….Im chodzi o kasę z budżetu miasta i wpływy ,profity z tego wynikające.Bo jak to nazwać inaczej,,kiedy startuje się na ważną wybieralną funkcję w mieście ,a nie przedstawia się wyborcom swojego programu????Olewają nas i my ich zlekceważymy……Niech dalej ukrywają się pod różnymi nickami i sami piszą pochlebstwa o sobie.ŻADNE Z NICH NIE ZASŁUGUJE ,ABY BYĆ WYBRANYM !I to nie jest tylko moje zdanie.A jestem wieloletnim mieszkańcem tego miasta ,znam wielu mądrych ludzi i rozmawiam z nimi.Mają podobne zdanie.

 32. xc- ale nachalna propaganda siekierkowców . I ten tekst – głupi naród. Ludzie gdzie my żyjemy – głupi naród jak was nie wybierze i bardzo, bardzo głupi jak was wybierze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ot co

 33. antoniusz zejdż na ziemię i zacznij myśleć na p.o i palikocie czeka ciebie izagłada-ot co

 34. @XC sam jesteś zboczeńcem,ja jestem katolikiem wierzącym praktykującym i w dodatku hetero ale dla nikogo nie przyklejam etykietki i nie staje ponad prawem jak te całe JiS a to co waz czeka Wysokim Mazowiecku to samo co w Elblągu Janusza Palikota: – Wczoraj byłem w Elblągu. Trwają tam przygotowania do referendum w sprawie odwołania władz miasta, ponieważ ludzie są wściekli. Wściekli na sitwę samorządową, która tam się zagnieździła. Mają dość układów koleżeńskich ekipy Donalda Tuska i – w tej chwili – Piechocińskiego. Chcą zmiany. Zaproponowaliśmy jakiś czas temu ustawę o kadencyjności funkcji w samorządach. Żeby takie patologiczne przypadki, jak w Elblągu nie miały miejsca. Żeby grupy, które są nastawione na partyjne układy, a nie na służenie ludziom, nie mogły funkcjonować dłużej niż dwie kadencje. Niestety, ten projekt został odrzucony głosami Platformy Obywatelskiej (…) Potrzebne jest rozbicie sitw samorządowych. Po wyborach w 2014 roku, wprowadzimy do samorządów w Polsce bardzo wielu nowych ludzi, którzy spowodują, że jakość funkcjonowania samorządu będzie zupełnie inna.

 35. Precz z siekierkowską sitwą.U nas też potrzebne są wcześniejsze wybory całej rady miasta , a nie tylko w jednym okręgu.

 36. Do tubylca. Gut chłop z ciebie.Katolik wierzący , praktykujący i w dodatku hetero. Sam otworzyłeś karty i masz z głowy wszystkich ciekawskich w temacie wiary.

 37. Każda władza,jak obsadzi się na dłużej to staje się sitwą.A myslicie,że jak ci skończą swoją kadencję i wybierzemy innych ,to będzie co innego.Wystarczy przeanalizować ,jak przebiegało to na przestrzeni innych kadencji.Zawsze ,ale to zawsze zawiązywała się sitwa.Tak jest ten świat ułożony ,że bez zaplecza ,jakiekolwiek ono by nie było żadna władza nic nie zrobi.Musi to być jakaś koalicja czy jak tu jest nazywane sitwa,na wyższych szczeblach to zaplecze partii koalicyjnych.W pojedynkę nikt nic nie dokona.U nas obrosła w pióra pisowska sitwa i dalej tak będzie ,nie wierzę ,ze mogą być zmiany.Teraz jest zamęt robiony przez roszkowską ,bo ona przebiera nogami i językiem ,pomówieniami,oskarżeniami ,aby dostać się do władzy.Juz to kiedyś robiła ,oczywiście z miernym skutkiem.I teraz to samo będzie.Jak widać ,zktórej strony by nie zacząć,to każdemu tylko władza ,pieniążki,profity,układy w głowie.A dotrzeć do nich można tylko tumaniąc i obiecując gruszki na wierzbie wyborcom ,czyli nam……I czy te sitwy powstaną,czy odstawimy ich na boczny tor,to zależy tylko i wyłącznie od wyborców.Już zaczął się ten jazgot,obiecanki ,szczucie jedni na drugich w jednym wiadomym celu……dorwać się do władzy. i stworzyć swoją sitwę.To widać już po kandydatach w wyborach uzupełniających…..Tam nie ma mądrych kandydatów,którym zależy na zrobieniu czegoś dla miasta…….oni myślą o sobie…i korzyściach z tego płynących ,ale dla siebie.

 38. Ciekawy wywód tego Andrzeja jak nie ma argumentów aby głosować na kandydata JiS no to odwraca się kota ogonem i wszyscy niedobrzy niech zostanie po staremu. Myślę Andrzeju , że już ludzie nie dadzą nabrać się na takie bajeczki . Władza wtedy się liczy z szarym obywatelem gdy jest silna opozycja dlatego moim kandydatem jest Pani Beata Konarzewska . Tylko ona z tych kandydatur gwarantuje że nie będzie na usługach JiS i stanie się wiarygodnym radnym który będzie reprezentować lokalne problemy z okręgu i informować uczciwie mieszkańców o pracy rady i burmistrza. Jest to gwarancja Andrzeju że jak ty to nazywasz ,, sitwa’ będzie słabsza a to tylko z korzyścią dla nas wszystkich dla których dobro okręgu i miasta leży na sercu.

 39. Pani Beata Konarzewska zasługuje na mój głos.Nie będzie wspierać tej sitwy i dlatego na nią zagłosuję.

 40. Pani Beato ,czy brak pani odwagi ,aby jawnie pod swoim nazwiskiem i imieniem przedstawić ,co zamierza pani robić w radzie jeżeli wybrana zostanie pani…Po co ukrywać się pod różnymi nickami i taką dziecinadę uprawiać.?!I takich mamy poważnych kandydatów!Nigdy nie zagłosuję na tę kobietę ,która kamufuje się,zamiast odważnie przedstawić się i zaprezentować swoje atuty w walce o mandat radnej.Dziecinada w wydaniu niepoważnych dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>