Zima drenuje nasze kieszenie

Wiosny i nadchodzących prac polowych oczekują nie tylko rolnicy, ale i cała rzesza działkowców. Pogoda daje się we znaki również firmom budowlanym oraz remontowym, których pracownicy nie mogą rozpocząć wielu prac. Prognozy w tej materii nie są optymistyczne, ponieważ na terenie powiatu Wysokie Mazowieckie śnieg może się utrzymywać co najmniej do połowy kwietnia.

Prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie pozostawiają złudzeń, śnieg może padać aż do piątku. Potem utrzymująca się zimowa aura oraz niskie temperatury mogą opóźnić i to drastycznie rozpoczęcie prac polowych oraz sezonu w budownictwie. W rolnictwie nie wiadomo w jakim stanie są zboża ozime, ich stan będzie znany dopiero po ustąpieniu śniegów. Opóźnienie sezonu wiosennego automatycznie przesunie zbiór zbóż i warzyw w kierunku jesieni. Również branża budowlana nie może wystartować z pełnym rozpędem co pogarsza sytuację finansową wielu rodzin. Obecna sytuacja negatywnie wpływa też na nasze portfele, ponieważ wzrastają z każdym dniem koszty ogrzewania naszych mieszkań. Sami widzimy, że na matkę naturę nie możemy nic poradzić poza tym, że osoby wierzące mogą się o dobrą pogodę pomodlić lub czekać na takie widoki jak poniżej na załączonym zdjęciu. Za miesiąc mamy maj.

fot. pixabay
fot. pixabay

3 myśli nt. „Zima drenuje nasze kieszenie”

  1. Wróciłem, a tu Pani Halina Roszkowska dalej jest radną. Czy rada Miasta naprawdę nie potrafi sobie poradzić z tym problemem. Przez kilka miesięcy mojej nieobecności nie zrobiła nic. Państwo radni zastanówcie się, czy na prawdę uważacie, że Wasza rola ogranicza się wyłącznie dol pobierania kasy, za niby wypełnianie obowiązków. Na zachodzie jest inaczej, wracam tam. Mama nadzieję, że jak odwiedzę miasto w lipcu lub sierpniu. Pani Haliny Roszkowskiej nie będzie już w tej radzie.

  2. Takich Halinek powinno być w radzie więcej drogi Gawronie.Był by porządek przynajmniej .Nie myślisz kolego.Leć z powrotem skąd wróciłeś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>