Śnieg na Święta Wielkanocne

Nadchodzi Wielkanoc a za oknami Boże Narodzenie. Takiej śnieżnej pogody na Święta Wielkanocne mało kto z nas pamięta. Niestety sytuacja pogodowa w najbliższym okresie, w naszym regionie nie ulegnie diametralnej poprawie.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej również same Święta mogą być z intensywnymi opadami śniegu. Ciężkie warunki na drogach panują nie tylko u nas, ale i w całej Polsce. Temperatura powietrza będzie oscylowała w granicach od -4 st. C do 0st. C, jednak odczuwalność jej z powodu silnych wiatrów będzie bardziej dokuczliwa. Intensywne opady śniegu mogą powodować zawieje i zamiecie śnieżne, więc zdejmijmy nogę z gazu. Przewiduje się wystąpienie opadów śniegu, przemieszczających się z południowego-zachodu na północny-wschód województwa, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 3 cm do 8 cm. Prognozuje się także wystąpienie wiatru umiarkowanego i dość silnego, w porywach osiągającego do 60 km/h, powodującego miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. Kiedy przyjdzie wiosna?  Tego chyba najstarsi górale nie wiedzą.

na podst. prognoz IMGW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>