XXX Mistrzostwa Polski Strażaków w Tenisie Stołowym – Ostróda 2013

W dniach 13-15 marca 2013 r. w Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji zostały rozegrane XXX Mistrzostwa Polski Strażaków w Tenisie Stołowym. Po dwóch dniach rozgrywek drużynowych Mistrzem Polski została drużyna z Podkarpacia.
Historia, także sportowa, lubi się powtarzać – 1-5 miejsca zajęły drużyny w kolejności identycznej, jak podczas ubiegłorocznych Mistrzostw rozegranych w Wysokiem Mazowieckiem.
Podlasie reprezentowali: asp. sztab. Leszek Kostro, st. sekc. Zbigniew Prużanin, st. str. Artur Biały (wszyscy KP PSP Wysokie Mazowieckie) oraz st. str. Paweł Chałko (KP PSP Sejny). Na kierownika reprezentacji powołano bryg. Andrzeja Koca – Komendanta Powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem.

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja naszego województwa zajęła po raz trzeci z rzędu bardzo wysokie IV miejsce wśród 14 startujących drużyn. Awans do najlepszej czwórki został poprzedzony wysokim zwycięstwem 5:1 nad reprezentacją województwa warmińsko-mazurskiego oraz zaciętym i bardzo emocjonującym meczem z reprezentantami województwa dolnośląskiego, który zakończył się również zwycięsko dla naszej ekipy 5:3.

Niestety, w walce o brązowy medal, pomimo bardzo dobrej postawy naszych zawodników i wyrównanej rywalizacji, zabrakło trochę sportowego szczęścia i musieliśmy uznać wyższość drużyny z województwa opolskiego, której ulegliśmy 2:5.