Zaproszenie do tworzenia Muzeum Ziemi Czyżewskiej

Poniżej prezentujemy zaproszenie Pani Burmistrz Czyżewa Anna Boguckiej, które umieściła na stronie internetowej UM w Czyżewie do współtworzenia Muzeum. Jest to bardzo ciekawa inicjatywa, której warto kibicować więc zachęcamy również do pomocy dla tych starań.

Szanowni Państwo

Czynimy starania, aby w wyremontowanym zabytkowym dworcu PKP utworzyć Muzeum Ziemi Czyżewskiej. Chcielibyśmy ocalić od zapomnienia ważne wydarzenia i historię naszych przodków. Planujemy stworzyć ekspozycję dotyczącą historii naszego regionu pokazać jak żyli nasi przodkowie i przypomnieć zasłużonych ludzi ziemi czyżewskiej. Ważne miejsce prezentujące także dla upamiętnienia wywózki mieszkańców na Sybir, którym poświęcony będzie dodatkowo pomnik – wagon kolejowy na placu przed dworcem.

Nie może zabraknąć informacji na temat historii kolei w tym kolei warszawsko-petersburskiej.

Nawiązaliśmy już współpracę z Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku i Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

Jednak prawdziwa historia naszego regionu to pamiątki po naszych przodkach – stare zdjęcia, dokumenty i inne przedmioty, które można znaleźć w naszych domach rodzinnych.

Dlatego zwracam się z serdeczną prośbą o przekazanie bądź udostępnienie nam czasowe różnych materiałów, które mogą stworzyć nasze Muzeum.

Zainteresowani mogą kontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Czyżewie, który jest odpowiedzialny za zbiory (tel. 86 275 52 69).

Mam nadzieję, że wspólne utworzenie Muzeum Ziemi Czyżewskiej będzie dobrze służyło obecnym i przyszłym pokoleniom w poznawaniu naszego regionu.

Anna Bogucka, Burmistrz Czyżewa

UM w Czyżewie

2 myśli nt. „Zaproszenie do tworzenia Muzeum Ziemi Czyżewskiej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>