Atrakcja turystyczna – kładka w Waniewie

We wsi Waniewo w powiecie wysokomazowieckim, gm. Sokoły już od kilku lat oddana jest do użytku kładka edukacyjno-przyrodnicza w poprzek rzeki Narew. Znajduje się ona na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego, ma długość łącznie ponad 1,5 kilometra i łączy dwie miejscowości – Waniewo oraz Śliwno. Niedawno oddano do użytku kolejną część wzdłuż plaży w Waniewie.

Po za przepięknymi widokami dużą atrakcją ścieżki jest konieczność pięciokrotnej przeprawy przez przepływające przez bagna rozlewiska rzeki Narew na ruchomych pomostach umocowanych na linach. Na trasie mieszczą się wieże widokowe, z których można podziwiać panoramę rzeki. Dzięki tablicom edukacyjnym, można zapoznać się z najważniejszymi walorami przyrodniczymi i kulturowymi Narwiańskiego Parku Narodowego. Dojazd do Waniewa jest bardzo dobry, jednak ze względu na trwający objazd mostu w Krzyżewie zalecamy jazdę przez Łupiankę Starą. W Waniewie wybudowano też infrastrukturę dla turystów, w tym wiata do grillowania, boisko do siatkówki, plac zabaw a nawet Centrum Informacji Turystycznej. Widoki oraz przepiękna przyroda przyciągają rzesze turystów. Jest to ta z tych inwestycji samorządu lokalnego, której należy pogratulować obecnemu wójtowi Sokół Józefowi Zajkowskiemu.

Wycieczkę do Waniewa warto połączyć z odwiedzeniem pobliskiego Kurowa, gdzie jest siedziba Narwiańskiego Parku Narodowego oraz Tykocina, gdzie zderzymy się z bogatą historią tego wielokulturowego w przeszłości miasteczka, doskonałą kuchnią tamtejszych restauracji oraz wieloma zabytkami. Polecamy.

waniewo_1

waniewo_2

waniewo_3

waniewo_4

waniewo_5

waniewo_6

waniewo_7

waniewo_8

waniewo_9

waniewo_10

waniewo_11

waniewo_12

waniewo_13

waniewo_14

waniewo_15

waniewo_16

waniewo_17

waniewo_18

Foto własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>