Wysokomazowieccy policjanci na spotkaniu z młodzieżą gimnazjalną

Wysokomazowieccy policjanci kontynuują cykl spotkań profilaktycznych z młodzieżą gimnazjalną na terenie powiatu. Podczas prelekcji mundurowi omawiali m.in. definicję “osoby nieletniej”, “czynu karalnego” zwracając uwagę na okoliczności świadczące o demoralizacji nieletniego.

Wysokomazowieccy funkcjonariusze z Wydziału Prewencji kontynuują cykl spotkań profilaktycznych z uczniami klas gimnazjalnych na terenie powiatu. W miniony piątek przeprowadzili prelekcje w klasach II Gimnazjum w Ciechanowcu. Wyjaśniali młodzieży, definicję “osoby nieletniej”, “czynu karalnego” zwracając uwagę na okoliczności świadczące o demoralizacji nieletniego w tym: naruszenie zasad współżycia społecznego, systematyczne uchylanie się od obowiązku szkolnego, nadużywanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia, ucieczki z domu. Funkcjonariusze podczas spotkań starają się uczyć właściwej interpretacji konkretnych zachowań i uczulają na unikanie sytuacji, które wykraczają poza granice prawa. Wynika to z tego, że zachowania uczniów często balansujące na krawędzi dopuszczalności prawnej są interpretowane przez nich jako “zabawy”, za które nie ponosi się odpowiedzialności. Poprawa w tej tematyce świadomości uczniów ma na celu zmniejszenie przestępczości oraz demoralizacji wśród osób nieletnich.

os_niel

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>