Audit w SM MLEKOVITA, nowy standard bezpieczeństwa żywności!

W dniach 29.07-02.08.2013 r. odbył się w SM MLEKOVITA audit odnawiający certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania, który obejmuje: Bezpieczeństwo Zdrowotne Żywności, Zarządzanie Jakością oraz Zarządzanie Środowiskowe.
MLEKOVITA od 15 lat posiada wdrożone i certyfikowane systemy a w bieżącym roku rozszerzyła zakres certyfikacji o nowy standard bezpieczeństwa żywności FSSC 22000. Audit przeprowadzony został przez wysoko wykwalifikowany zespół auditorów Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji.
W SM MLEKOVITA funkcjonuje Zintegrowany System Zarządzania, który obejmuje System Zarządzania Jakością ISO 9001, System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001 oraz System Bezpieczeństwa Żywności FSSC 22000.
Zintegrowany System Zarządzania jest zorientowany na procesy biznesowe oraz ukierunkowany na zaspokajanie potrzeb klienta co sprawia, że jest jeszcze większą gwarancją jakości wyrobów produkowanych przez SM MLEKOVITA, dla której klient zawsze jest najważniejszy.
Utrzymanie i doskonalenie funkcjonowania Zintegrowanego Systemu Zarządzania wymaga ciągłego zaangażowania wszystkich Pracowników ale przynosi wymierne korzyści, zarówno ekonomiczne jak i ekologiczne, które są efektem racjonalnej gospodarki surowcami, optymalizacji procesów i zdolności końcowych produktów do recyklingu. MLEKOVITA dąży do ciągłego doskonalenia poprzez: realizację polityki zintegrowanego systemu zarządzania, realizację wyznaczonych celów i zadań.
Zespół Auditorów PCBC na uroczystym zakończeniu auditu nadzoru złożył Prezesowi Zarządu SM MLEKOVITA Dariuszowi Sapińskiemu gratulacje odnośnie wysokiej skuteczności funkcjonowania zintegrowanego systemu zarządzania, który ulega ciągłemu doskonaleniu. Auditorzy zaobserwowali dynamiczny postęp w rozwoju firmy i duże zaangażowanie personelu w utrzymaniu funkcjonowania i doskonaleniu systemu oraz prowadzenie działalności w sposób przyjazny dla środowiska, przy respektowaniu wszystkich obowiązujących wymagań prawnych i technicznych.
MLEKOVITA jako lider w produkcji mleczarstwa wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumenta każdego roku wprowadza na rynek nowe produkty, które zdobywają uznanie konsumentów i zostają uhonorowane licznymi nagrodami.

W 2013 r. MLEKOVITA wprowadziła na rynek szereg nowości, m.in:
1. TWARÓG-KLINEK – 230 g (chudy, półtłusty i tłusty)
2. POLSKI JOGURT – 350 g (naturalny, truskawkowy, brzoskwinia z marakują)
3. PRODUKT SPOŻYWCZY TOPIONY JAVOR (kremowy, ze szczypiorkiem, z papryką)
4. SER GOUDA WIÓRKI 150g
5. SER MOZZARELLA WIÓRKI 150g
6. SOSY JOGURTOWE 200g (koperkowo-ziołowy, czosnkowo-ziołowy, paprykowo ziołowy)
Wprowadzone na rynek produkty uzyskały duże zainteresowanie i akceptację konsumentów.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA uzyskane w 2013 roku:
– Nowość z MLEKOVITY – Sosy Jogurtowe zostały wyróżnione jako Hit Publiczności Jubileuszowej XX Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym, które odbyły się 29 i 30 czerwca 2013 r. w Szepietowie.
– W opublikowanym 28 czerwca 2013 roku przez “Gazetę Finansową” Rankingu 1000 Największych Firm w Polsce MLEKOVITA znalazła się w czołówce przedsiębiorstw przemysłu spożywczego, zajmując wśród nich 9 miejsce. W ogólnym zestawieniu znalazła się na 106 pozycji.
– Ser sałatkowo-kanapkowy FAVITA został uhonorowany prestiżowym medalem imienia prof. dr hab. Zbigniewa Śmietany podczas XXIV Krajowej Oceny Serów i Twarogów połączonej z VI Euroforum Polskiego Mleczarstwa, a zorganizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy.
– W VI edycji konkursu “Przeboje FMCG 2013″ organizowanego przez magazyn “Życie Handlowe” w kategorii “Produkty dla dzieci spożywcze” triumfowały mleka UHT WYPASIONE o smaku waniliowym, truskawkowym i czekoladowe.
– Redakcja Magazynu Przedsiębiorców “Europejska Firma” uznała MLEKOVITĘ za firmę dynamicznie rozwijającą się i odnoszącą znaczące sukcesy w biznesie, przyznając jej tytuł Gepard Biznesu 2012.

SM MLEKOVITA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>