Powstanie nowe osiedle

W przeciągu kilku lat w mieście Wysokie Mazowieckie, przy drodze wojewódzkiej nr 678 Wysokie Mazowieckie – Białystok może powstać nowe osiedle mieszkaniowe z zabudową jednorodzinną. Burmistrz i rada miasta postanowili zmienić poprzednią swoją decyzję, która zakładała powstanie terenów sportowo-rekreacyjnych z nowym stadionem.

Obecnie na terenach, które jadąc drogą wojewódzką wyglądają bardzo dziewiczo, zakładane jest powstanie nowego osiedla mieszkaniowego. Jak wygląda sprawa uzbrojenia terenu w prąd elektryczny, wodę, kanalizację, perspektywa budowy dróg osiedlowych mogą się Państwo dowiedzieć w Urzędzie Miasta w Wysokiem Mazowieckiem.

Na stronie internetowej Urzędu Miasta Wysokie Mazowieckie czytamy, iż „Miasto Wysokie Mazowieckie posiada obszar ok. 13ha położony w północno-wschodniej części miasta przy drodze wojewódzkiej nr 678 (Wysokie Mazowieckie – Białystok). Obecnie teren ten jest użytkowany rolniczo. Rada Miasta Wysokie Mazowieckie Uchwałą Nr XVIII/93/12 z dnia 30 kwietnia 2012r przystąpiła do sporządzania zmiany powyższego obszaru z terenu o przeznaczeniu sportowo-rekreacyjnym na obszar zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Po wyłonieniu w drodze przetargu pracowni urbanistyczno-architektonicznej został sporządzony projekt nowo powstającego osiedla.

Główną jego funkcją będzie zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna (MN) uzupełniona usługami (U). Na terenach pasa technicznego z zielenią naturalną z istniejącego rowu melioracyjnego, wprowadzono ciąg pieszy, który będzie stanowił bezkolizyjne dojście mieszkańców osiedla do terenu rekreacyjno-sportowego (boisko, plac zabaw, park miejski) oznaczonego symbolem (US). Ponadto teren pasa technicznego będzie służył do lokalizacji zbiorczych sieci wód deszczowych oraz kanalizacji sanitarnej. Na terenach przewidzianych pod zabudowę usługową (U) zaproponowano usługi (min. warsztat mechaniczny, wulkanizacja, hurtownia, sklep) z wykluczeniem przedsięwzięć mogących negatywnie oddziaływać na środowisko (np. stacje paliw, elektrownie wiatrowe). Ponadto, na obszarze oznaczonym symbolem (U) dopuszcza się funkcję mieszkalną (mieszkanie właściciela działki). Projektowana powierzchnia działek: dla terenów zabudowy jednorodzinnej mieszkaniowej (MN) ok. 800 -1000 m2; dla terenów usługowych (U) ok. 1200 m2.

Na obszarze objętym planem, przewiduje się w sumie 94 działki zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej oraz 11 działek zabudowy usługowej. Projekt zmiany MPZP został zaopiniowany pozytywnie przez wszystkie organy do tego uprawnione zgodnie z ustawą o gospodarce przestrzennej (min. Zarząd Województwa Podlaskiego, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska). W dniu 05.03.2012r w Urzędzie Miasta odbyła się dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie zmian miejscowego planu.

 Kolejnym etapem planowanym na kwiecień 2013r będzie podział omawianego obszaru na działki przez wyłonionego w drodze przetargu geodetę oraz sporządzenie operatów szacunkowych przez rzeczoznawcę majątkowego. Operaty określą cenę wywoławczą każdej działki. Burmistrz Miasta planuje ogłoszenie przetargu ustnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku.

Dodatkowe informacje na temat działek można uzyskać w Urzędzie Miasta w pokoju nr 24 lub pod nr telefonu 86 275 23 79 w godzinach pracy urzędu.

Projekt nowoprojektowanego osiedla

na podstawie UM Wysokie Mazowieckie

55 myśli nt. „Powstanie nowe osiedle”

  1. Uważam że sam pomysł powstania nowego osiedla jest dobry . Pytanie co z tym zrobi Siekierko , czy jak większość pomysłów innych zepsuje poprawiając je po swojemu jak np. basen koszt utrzymania ok miliona zł wyłącznie przez miasto Jeżeli głównym celem powstania osiedla będzie ratowanie ZWKiEC to będzie kolejna kosztowna dla mieszkańców klęska działań Siekierki jednak gdy główny cel pomysłodawcy budowy tego osiedla zostanie utrzymany a mianowicie poprzez wielość terenów spadek cen i atrakcyjność cenowa działek na lotnisku, myślę że wtedy chętnych będzie dużo i cała inwestycja może się powieść.

  2. W kwestii powstania nowego osiedla mieszkaniowego na lotnisku i niezkomunikowanego w żaden sposób z miastem jestem pesymistą.Może 12 lat temu szybciej , ale dziś?Skąd miejsc pracy dla tych ludzi , gdyby tam się wybudowali.Chyba że będzie to następne , martwe na okres zimy , osiedle domów wypoczynkowych na okres letni dla miejskich wczasowiczów , którzy pracy w naszym mieście nie będą potrzebować.Wszystko okaże się w przyszłości , ceny działek i ilość chętnych do zakupu też.Pozdrawiam.

  3. Witam szanownych internatów,nie mogłem się powstrzymać od skomentowania 3 ligowej strategij politycznej JiS poniekąd to jest PIS te JiS i Solidarna Polska tylko zmienili za pozwoleniem PIS nazwę na JiS bo pod logiem PIS Wysokim by nie wygrali wyborów farbowane lisy,a 3 ligowa strategia polityczna jest podszyta intrygami i posługiwanie się mało inteligentnymi rzecznikami na tym forum pod rożnymi pseudonimami :( intencję są takie 1 że JiS nie dopuszczą do powstania strefy na lotnisku pod mały i średni przemysł 2 w zamian wymyślimy fortel z budową stadionu i centrum rekreacyjnego 3 teren od roniony przekształcimy pod działki budowlane z dala od mojego domu na brzuszkach i jutrzenki a działki kupią Rolnicy dla dzieci one i tak puki ojciec i matka zdają tysiące litrów mleka do Mlekovity to do putty będą mieli pracę w Mlekovicie no i nasze dzieci bo przecież tyle mamy pieniędzy i układów że bezrobocie i brak kasy im nie groź,A w zamian nie dopuścimy do budowy fabryk które naszym bliskim wiernym wyborcą (przedsiębiorcom) nie będą zagrażały (fabryki w dzisiejszych czasach i technologiach buduje się na bagnach i to tanio np cieki wodne i podziemne jeżono pod Mlekovitą) 4 spadną ceny działek w całym miesicie i wtedy ludzie nie będą się budować na okolicznych wioskach a zwłaszcza na Osipach :) I wtem sposób odbędzie się naturalna selekcja w naszym prywatnym Folwarku Wysokomazowieckim a 5 lub 10 lat zrobimy z naszego miasta dla naszych dzieci i przyjaciół Kurort z Wysokiego Mazowiecka,tylko do zrobienia kurortu jest potrzebny Sąd bo Policja I Prokuratura która może być też przeniesiona do Zambrowa to trochę za mało a o straży miejska nawet nie wspomnę bo ona za nie długo już idzie na aut władza ją pierwszą poświęci by utrzymać się przy sterze. J 23 znowu nadaje i miłego nadawania i wieczoru PS podrzucają wam rożne tematy wersje i rozwiązania (spekulacje) by wyczuć rynek nastroje i znaleźć rozwiązanie TZW MAMIDŁO dla własnej chwały i nowego celu (Kiełbasy Wyborczej) i programu potrzeb wyborców

  4. zgodnie z art 8 ustawy o planowaniu przestrzennym burmistrz powołał miejska komisje urbanistyczną , której członkiem jest pan Prezes ZWKiEC , to ta komisja prawdopodobnie podpisze sie pod wnioskiem o zmianę w planie zagospodarowania . Jeżeli ZWKiEC dostanie tę robotę bez przetargu to sam zgłoszę sprawę do prokuratury , to jest kradzież pieniędzy miasta , skandal w biały dzień aby jedna osoba decydowała o wydawaniu środków miasta , to jest sprawa dla nadzoru . A z drugiej strony Zdziarska działa w myśl tych samych schematów. Znajdź sobie koryto i żryj ile wleźie

  5. Siekierko sam zapędził się w kozi róg po przekształceniu ZWKIEC . Musi ich teraz ratować z opresji gdyż przekazał razem ze swoimi radnymi spólce ZWKIEC ogromny majątek miasta i wyobrazmy sobie że sólką będzie likwidować poszczególne działy albo ogłosi upadłość i przyjdzie syndyk który za grosze sprzeda spólkę . To co by wtedy powiedzieli wyborcy. Gdzie mit ,,wielkiego ‘burmistrza ., Więc metodami gospodarki socjalistycznej odsuwa się problem na potem kosztem nas wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>