Zambrów: Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant będący w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierującego. Teraz 50-letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Dziś przed godziną 10.00 na jednej z zambrowskich ulic do będącego w czasie wolnym od służby policjanta Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Zambrowie podjechał samochód osobowy, którym kierował mężczyzna. Kierowca zaczął pytać o drogę, tłumacząc, że jest spoza miasta. Czujny funkcjonariusz zauważył, że mężczyzna jest wyraźnie pod wpływem alkoholu. Poprosił go, aby ten wysiadł z samochodu i wówczas dokładnie wskaże mu drogę. Kierujący z trudnością wysiadł z pojazdu chwiejąc się na nogach, była wyczuwalna od niego silna woń alkoholu. Policjant natychmiast uniemożliwił mu dalszą jazdę, po czym wezwał na miejsce umundurowany policyjny patrol. Okazało się, że 50-letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego był tak pijany, że miał trudności z utrzymaniem się na nogach i nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie pobrano krew celem zbadania poziomu alkoholu w organizmie.

oficer prasowy KPP w Zambrowie, podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>