Zdrowy, bezpieczny przedszkolak

W Miejskim Przedszkolu nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się III edycja powiatowego konkurs wiedzy o bezpieczeństwie pod hasłem “Zdrowy, bezpieczny przedszkolak”, którego współorganizatorem byli wysokomazowieccy policjanci.
Wczoraj w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się III edycja powiatowego konkurs wiedzy o bezpieczeństwie pod hasłem “Zdrowy, bezpieczny przedszkolak”. Bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa, dlatego też już od najmłodszych lat naszych milusińskich należy na to uwrażliwiać. Tegoroczną ideą konkursu było rozwijanie u dzieci umiejętności właściwego zachowania się na ulicy, w domu, przedszkolu oraz zasad zdrowego odżywiania. Maluchy w trakcie rożnego rodzaju konkurencji wykazały się duża znajomością zasad bezpieczeństwa. Wiedziały, że nie można rozmawiać z obcymi, nie zaczepia się bezpańskich zwierząt, przechodzi się na drugą stronę jezdni po pasach, a gdy jest ciemno na dworze nosi się elementy odblaskowe. Każda drużyna biorąca udział w konkursie miała też możliwość zaprezentowania swojej wiedzy na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa w formie krótkich inscenizacji. Ogromnym zainteresowaniem zarówno osób kibicujących jak i biorących udział w rywalizacji cieszyła się konkurencja pt. “robimy zdrowe kanapki”, podczas której dzieci wykazały się zdolnościami kulinarnymi i wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Na zakończenie komisja konkursowa uroczyście wręczyła uczestnikom puchary i dyplomy. Wszystkie przedszkolaki biorące udział w konkursie otrzymały od wysokomazowieckich policjantów odblaski i kolorowanki pt. “Baw się grzecznie i bezpieczne”.

z_bezp_pm2_1

z_bezp_pm2_1

z_bezp_pm2_1

z_bezp_pm2_1

z_bezp_pm2_1

z_bezp_pm2_1

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>