Złodzieje kół zatrzymani, “szukali” zapasowego koła!

Wysokomazowieccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na parkingu w Ciechanowcu ukradli dwa koła z nissana oraz próbowali zabrać kolejne z innego auta. Okazało się, że złodzieje są doskonale znani funkcjonariuszom. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed Sądem.

Do kradzieży doszło w minioną niedzielę późnym wieczorem w Ciechanowcu na parkingu przy ulicy Wojska Polskiego. Z zaparkowanego przed blokiem osobowego nissana złodzieje odkręcili i ukradli dwa koła. Próbowali też ukraść kolejne z innego auta, zostali jednak spłoszeni przez mieszkańca bloku. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zatrzymali jednego ze sprawców. W toku dalszych czynności ustalili, że drugim ze sprawców jest doskonale im znany 20-latek. Mundurowi odnaleźli go wczoraj wieczorem w trakcie przeszukania jego mieszkania. Okazało się, że młody mężczyzna ukrył się w schowku pod podłogą. Dodatkowo mundurowi ustalili, że w dniu kradzieży obaj zatrzymani jeździli lanosem po okolicach Ciechanowca. Gdy w ich aucie pękła opona, na feldze dojechali do Ciechanowca. Zaparkowali samochód na pasie zieleni przy ul. Wojska Polskiego i zaczęli “szukać” zapasowego koła. Na pobliskim parkingu postanowi odkręcić koło od nissana i na wszelki wypadek wzięli dwa. Gdy z łupem powrócili do swego samochodu okazało się, że rozmiar skradzionych kół nie pasuje do ich pojazdu. Wrócili więc ponownie na parking gdzie stwierdzili, że do ich lanosa odpowiednie będzie koło od zaparkowanej tam toyoty. W trakcie odkręcania spłoszył ich mieszkaniec pobliskiego bloku.

Teraz obaj mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

lanos niebieski

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, fot. podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>