Walne Zgromadzenie Przedstawicieli Członków Spółdzielni Mleczarskiej

W dniu 19 marca 2013 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Przedstawicieli Członków Spółdzielni Mleczarskiej MLEKOVITA, na którym Prezes Zarządu Dariusz Sapiński przedstawił sprawozdanie z działalności firmy oraz wyniki roku 2012.

Gigant na rynku mleczarskim i lider branży – Grupa MLEKOVITA – osiągnęła najwyższe przychody w swojej ponad 85-letniej działalności na rynku. Rok 2012 zamknął się przychodami w wysokości 3 028 146 tys. zł.
- Jestem bardzo zadowolony z podsumowania wyników ubiegłego roku – pomimo tego, iż rok 2012 był trudny dla całej gospodarki oraz kryzysowy dla mleczarstwa, udało nam się zakończyć rok z przychodami wyższymi niż 2011 – mówi Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński. – Osiągnęliśmy sukces w postaci stałego rozwoju firmy i wzrostu wartości marki MLEKOVITA, która jest obecnie najcenniejszą marką produkcyjnego sektora polskiej gospodarki. Wprowadzamy kolejne nowe produkty, z których wiele od momentu pojawienia się na rynku zyskało uznanie konsumentów i zdobyło nagrody na krajowych i międzynarodowych targach i konkursach. Poczyniliśmy kolejne ruchy konsolidacyjne, przyłączając w 2012 r. zakłady w Białej Podlaskiej i Trzebownisku, oraz zrealizowaliśmy kolejne inwestycje, rozbudowując i modernizując infrastrukturę wewnętrzną.
Środki wydane na inwestycje w 2012 r. wyniosły 53 433 tys. zł i zostały włożone głównie w:
- rozbudowę fabryki konfekcjonowania serów,
- rozbudowę fabryki produktów fermentowanych,
- zakup linii ciągłej do produkcji serów twarogowych bezformowych,
- oczyszczalnię ścieków,
- proszkownię serwatki.
Plany na kolejny rok obejmują dalszy, konsekwentny rozwój bazy produkcyjnej i produktowej, systemów informatycznych oraz infrastruktury wewnętrznej, a także handel hurtowy i detaliczny, ochronę środowiska, nowoczesne zarządzanie i skupienie się na produktach innowacyjnych. Najważniejszą inwestycją na najbliższe dwa lata będzie budowa, wyposażenie i uruchomienie Centrum Badań i Rozwoju MLEKOVITA.
Podczas Walnego Zebrania członkowie spółdzielni wybrali Radę Nadzorczą oraz jednogłośnie udzielili absolutorium na kolejny rok działalności Prezesowi Zarządu Dariuszowi Sapińskiemu.
MLEKOVITA, firma o długoletniej tradycji i ugruntowanej marce nie tylko na rynku polskim, ale również zagranicznym, jest największą grupą mleczarską w Polsce. Tworzy ją 13 zakładów produkcyjnych i 23 własne centra dystrybucyjne. Wytwarza szeroki asortyment ponad 400 markowych produktów (m.in.: sery twarde dojrzewające typu holenderskiego, szwajcarskiego i angielskiego, sery topione i wędzone, sery sałatkowo-kanapkowe, serek ziarnisty, sery mozzarella, mleka UHT o zróżnicowanej pojemności i zawartości tłuszczu, mleka pasteryzowane, śmietanki UHT, mleczka zagęszczone, mleczka smakowe, kefiry, jogurty, maślanki, twarogi i twarożki smakowe, śmietany i śmietanki, masła i miksy maślane, mleka w proszku oraz serwatkę w proszku), które są liderami kategorii w branży (np. mleko POLSKIE w butelce, mleko WYPASIONE, ser FAVITA, ser SOKÓŁ, masło ekstra POLSKIE).
MLEKOVITA jest przedsiębiorstwem ze 100-procentowym kapitałem polskim i niekwestionowanym liderem branży w kraju oraz  liderem eksportu sektora mleczarskiego. Za swój największy sukces uznaje przede wszystkim satysfakcję klientów, oferując im produkty najwyższej jakości i rokrocznie wprowadzając nowy asortyment, który nie tylko zdobywa uznanie konsumentów, ale i liczne nagrody (np. renomowane tytuły w badaniach konsumenckich: Wybór Konsumenta, Odkrycie Roku, Najlepsze w Polsce itp.; złote medale prestiżowych krajowych i zagranicznych  targów, uznanie ekspertów biznesu: Superbrands, Solidna Firma, Filar Polskiej Gospodarki itp.; oraz nagrody o znaczeniu międzynarodowym: Lider Polskiego Exportu, Mister Eksportu, Medal Europejski itp.). Efektywność zarządzania i osiągane rokrocznie coraz lepsze wyniki finansowe bezpośrednio przekładają  się na systematyczny wzrost wartości marki, która według rankingu dziennika Rzeczpospolita jest obecnie najcenniejszą marką w produkcyjnym sektorze polskiej gospodarki.

SM MLEKOVITA

41 myśli nt. „Walne Zgromadzenie Przedstawicieli Członków Spółdzielni Mleczarskiej”

 1. Artykuł nie jest o łańuchu tworzenia wartości ani o produkcji mleka w gospodarstwie ani o zawodzie technik rolnik TYLKO o Walnym Zgromadzeniu i wynikach spółki. Osoby utożsamiające się z ze swoim miejscem pracy oraz tworzące markę Mlekovita odnajdą siebie między wierszami tego artykułu!

 2. ciekawe kiedy napiszą za ile i po ile lat pracują na umowe zlecenie ile na tym zaoszczędziła firma wyciskając jak gąbkę robola czy ma dzień wolnego w miesiącu czy w ogóle to za te same pieniądze hihi ale przecież niema konkurencji to można wszystko a jak się znajdzie to się stępi w zarodku hihi u niektórych to podobno emerytura niedługo i pół życia w tej firmie i dalej na umowę zlecenie na miesiąc zwolnic a później znów umowa zlecenie

 3. Cieszę się, że rolnicy mają zbyt mleka w tak dobrze zarządzanym zakładzie. Handel świniami czy zbożem jest w porównaniu z mlekiem mało opłacalny, więc dobrze że mamy Mlekovitę i takiego prezesa. Co do umów zleceń, w Mlekovicie dobrze płacą a zapytajcie pracowników ZWKIEC jakie mają pobory teraz przy umowach zlecenie. Niebo a ziemia.

 4. wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Połowa firm w Polsce tak działa, każdy się skarży ale tylko na forach, nikt nie zgłasza problemu wyżej więc tak naprawdę problemu nie ma.

 5. poprzez każdy negatywny komentarz przemawia zazdrosc lub zawiść ale to co wyrabia rodzina sapinskich i ich ziomkowstwo jest troche nie ok. balagan i gardzenie pracownikiem

 6. dobrze że jest tam jeszcze jeden sprawiedliwy nie z ziomkowstwa który lubi porządek i szacunek dla pracownika a jest to znakomita postac wieloletni profesor antonio s cechuje go fachowość i niebywała znajomość branży mleczarskiej zresztą każdej innej też.fachowiec nad fachowcem

 7. świetne spostrzeżenie. ale moim zdaniem warto jest zauważyć, że jest tam jeszcze wiele więcej osób tak “znających się” na szeroko pojętym mleczarstwie :P

 8. właśnie po komentarzach pod artykułem do “znających się” na szeroko pojętym mleczarstwie można by zaliczyć Oskara, Ewy, syna zwykłego Chłopa a i y cos próbuje udowodnić te osoby robią mleko z mózgu i czuwaja żeby artykul nie zostal bez pozytywnego komentarza

 9. Artykuł jest o pozytywnych tendencjach funkonowania Mlekovity więc i komentarze sa pozytywne. Jeśli ktos ma obiekcie co do warunków pracy, śmieciowych umów, kierowników czy czego tam jeszcze się doszuka, to przeciez może napisać osobny artykuł i czekać tam na tego typu komentarze. Nie wszyscy ludzie w społeczeństwie muszą narzekac i siać zamęt. Nikt z myślących homo sapiens nie ma wątpliwości że Prezes sam tych krów nie wydoił, i że sam tego mleka ani sera nie zapakował, i w tym czasie nie rozwiózł tego po całym kraju ani nie eksportował zagranicę. Można odnieść wrażenie, że nazwisko Prezesa przytoczone w jakim kolwiek kontekście działa na ludzi jak płachta na byka. Inni spoza grupy tych niezadowolonych rolników czy pracowników mają głęboko gdzieś czy firmą zarządza pan/pani X, Y czy Z bo rozumieją, że to jest tylko stanowisko a wartość marki Mlekovita wspólnie wypracowali wszyscy rolnicy oraz pracownicy związani bezpośrednio i pośrednio z firmą.

 10. niewiem czy ci ludzie mają jeszcze czas na pisanie artykułów skoro mają jeden dzień wolnego w miesiącu bo czasami wracając o 15 muszą sie szykować zaraz na 23 żeby wypracowywać tą markę mlekovity a i mają też swoje rodziny którymi tez muszą sie zająć więc trzeba też i ich zrozumieć.

 11. MLEKOVITA JAKO ZAKŁAD TO SUPER,TYLKO PRACOWNICY NA STOŁKACH KIEROWNICZYCH /NIE WSZYSCY/ TO SĄ WYWROTOWCY.,NIE JEDEN ZDROWIE PRZEZ NICH STRACIŁ,NAJGORZEJ JEST JAK Z DZIADA PAN SIĘ ZROBI.

 12. Zejścia owszem z 15 na 7 , czy z 23 na 15 (bo chyba o to chodziło powyżej) są nieludzkie. Ale każdy ma prawo sprawdzić warunki pracy w innych przedsiębiorstwach na terenie kraju. Sprawdzić warunki pracy, mieszkania i utrzymania rodziny np. w stolicy. Mlekovita nikogo nie trzyma na siłe. Może nie docenia swoich pracowników czy dostawców mleka jak oni by tego oczekiwali, ale to nie jest odosobniony przypadek, a dodatkowo z doświadczenia mogę stwierdzić że zaplecze socjalne ma na dużo wyższym poziomie niż inne firmy Deputaty – na które tak wszyscy narzekają, a niektórzy w innych firmach chcieliby dostać cokolwiek nawet w takiej postaci. Premie których w minionym roku było nie tak mało – chociaż inni mogą powiedzieć zawsze będzie za mało, tylko że w dużej cześci firm takich praktyk wogóle się nie dostosuje a przy tym istnieją tam też umowy śmieciowe czy szeroko pojęty wyzysk. Ja jestem w stanie zrozumieć każdą stronę konfliktu pracodawca – pracownik, zawsze ta druga strona będzie na gorszej pozycji z punktu widzenia pierwszej. Rozwiązanie śmieciowych umów zlecenie już jest wziete pod lupę, mają zupełnie zniknąć z kodeksu pracy. Tylko czy wtedy znowu nie pojawi się jakiś problem???

 13. Jak czyta się zwolenników jednej opcji, która próbuje opluwać Mlekovitę, zarzucając, że pracownicy tej firmy mają umowy zlecenia to śmiać się chce. Niech szanowny xc, czy też Antek zapyta któregoś z pracowników sezonowych ZWKIEC jakie pobory maja obecnie na umowę zlecenie, a jakie mieli przed przekształceniem tego zakładu kilka lat temu? Ludzie na mieście swoje wiedzą i mówią jak jest. Co do umów zleceń, zawiera je większość zakładów w Polsce, a dlaczego? Bo koszty zatrudnienia pracownika na etacie są wysokie, gdyby nie było umów zleceń część osób nie miałaby pracy i taki byłby smutny finał. Nie pracowałem, nie pracuję i nie będę pracował w Mlekovicie ale szanuję Sapińskiego za to co dla miasta zrobił. Takiej drugiej osoby u nas nie ma.

 14. do Ewy to dlaczego mlekovita nie może być tym odosobnionym przypadkiem,ściemniasz aż się nie dobrze robi,sama doskonale o tym wiesz jak jest naprawdę.

 15. pracuje w równie znanej firmie innej branzy i tez jestem zwykłym “robolem” ale warunki pracy sa o niebo lepsze niz w mlekowicie.O ewentualnym dniu wolnym i urlopie decyduje pracownik a nie kierownik.Pozatym moje kierownictwo potrafi przyjsc i opie….jak cos sie nie tak robi ale potrafi przyjsc i pochwalic za dobrze zrobioną robote.W mlekowicie tego nie ma.Wszystko jest wina pracownika.I to on jest obciązany finansowo.A chciałem sie zapytać gdzie jest w firmie fundusz tzw socjalny?Ano jest na karaibach wraz z kierownikami.A robol na to wszystko zasuwa.

 16. Nie pisze żeby przekonywać kogoś jakie tu się zbija kokosy i jak tu jest lekko. Tylko zaakcentować to czego doświadczyłam w innych zakładach pracy. Sama wyjechałam żeby to sprawdzić, stworzyć gdzies sobie i swojej rodzinie lepsze warunki życia i po 12 latach wróciłam do Mlekovity z tzw ,,podkulonym ogonem”. Pracować trzeba wszędzie!!! Pracownik dostaje zjebki od kierowników, a kierownicy od Prezesa i co do ich formy i treści to nie wiem kto jest na gorszej pozycji. Dodatkowym plusem jest to że Mlekovita jest wypłacalna, a wyniki wskazują że w najbliższym czasie się to nie zmieni. Ile się słyszy o zawieszonych wypłatach, o pozwach sadowych w całym kraju! Nie mówie że trzeba uwielbiać swojego pracodawce, ale przynajmiej szanować swoje miejsce pracy, bo może zdarzyć się tak że z dnia na dzień samemu powiększy się grono bezrobotnych i nie będzie już wtedy na kogo narzekac!

 17. rozsądek czy twój zdrowy rozsądek szwankuje czy co bo artykuł dotyczy niesamowitych zysków firmy a człowiek co?? narzędzie do robienia kapitału firmy a pewnie też i piszesz o wysokomazowieckiej demokracji fałsz i obłuda to wszystko

 18. ewa to pracuj pracuj pracuj.Jakoś w i nnych firmach nie ma problemu z umowami.Nie sa to umowy bezterminowe ale sa.A tak np ja w swojej firmie przy kazdej otrzymuje podwyzke.W mlekovicie pracowac za 6 zł brutto?Śmiech.Na dziendobry miałem 13 zł.I jakos firme stac na koszty pracownicze.A kierownicy?Banda debili potrafiacych tylko krzyczec i wyczekujacych na donosy bardziej “żetelnych”pracowników.

 19. Innych? Jakich? Właśnie każdy mówi jak to w innych firmach jest lepiej, tylko dlaczego nikt nie poda przykładów gdzie tak się świetnie zarabia i gdzie praca jest taka przyjemna, bezstresowa i bez wyzysku – bo takie firmy nie istnieją, jesli akurat na tych płaszczyznach nie ma problemów to pojawiają się jakieś inne. /Zagranicznik bardzo dobrze ze znalazłeś swój azyl na ziemi, gdzie kierownikami nie jest ,,banda debili” a wypłata Cie zadawala.

 20. Nie podam nazwy firmy.Ale są takie zakłady pracy.Tylko że wielu pracowników z mlekovity założyło że to jedyne miejsce pracy.A tyłka nie chce sie ruszyć żeby poszukać czegoś lepszego.I to wykorzystuje mleczarnia.Po co stworzyć godne warunki pracy jak oni i tak nigdzie indziej nie pojda pracowac.Pozatym blokowanie powstawania nowych działalności(czytaj konkurencji) gdzie ludzie mogli by wybierac a Pan Sapiński musiałby dbac o pracownika.Wystarczy przypomniec sytuacje kiedy to zakład z laskowca zaczął przyjmowac masowo ludzi.Wielu wybrało laskowiec i to spowodowało że i w mlekovicie przez jakiś czas było lepiej.I umowy dawali i premia sie posypała.

 21. Masz dobre doświadczenia ze swojej firmy, to dobrze szanujesz swoją pracę. Ja w 2 zakładach w których pracowałam mam dużo gorsze doświadczenia i na tej podstawie buduje swoją opinie. Tak jak mówiłam wcześniej, każdy może wyjechać i się przekonać. Laskowiec to nie jest chyba akurat najlepszy przykład, bo z tego zakładu też dużo osób wróciło rozczarowanych. Przydałby się jeszcze jakiś zakład w naszym mieście co do tego nikt nie ma wątpliwości – konkurencja o pracownika mogłaby dużo zmienić.

 22. Powiem tak…w mlekovicie nie zmieniłbym prezesa bo dobry chłop jest.Ale wiekszosc jego biurowych współpracowników.Bedąc u pana prezesa miałem wrażenie że nie o wszystkim wie.A na pierwszy strzał poszłaby kadrowa.(chyba że już Ostrowska nie jest kadrowa)

 23. Młodzi ludzie zaczynają powoli olewać mlekovitę kto tam pracował robi wszystko żeby tam nie wrócić,w niedługim czasie gdy stara kadra nie będzie zdolna do pracy przy takim traktowaniu młodych jakie jest teraz mogą być poważne problemy z fachową kadrą i ktoś obudzi się z ręką w nocniku.

 24. Była konkurencyjna firma – przetwórnia . Z tego co wiem nasi rządzący-Kaczyński , Sokolik wbili jej nóż w plecy , a dzieła dokończył Siekierko

 25. A kto to jest ten antonio s ? Czyżby to ten biedny, starszy emeryt co mieszka koło orzełka ? I zawiesił swoją emeryturę żeby pracować w mleczarni ? A jakie on tam ma stanowisko ? I przede wszystkim ile zarabia ?

 26. DO Ewa nasz burmistrz dba o to abyśmy nie mieli zbyt wielu porównań dobrze się stara aby żaden większy zakład pracy w naszym mieście nie powstał i trzeba przyznać że jak do tej pory mu się to udaje . A gdzie są lepsze warunki pracy zostaje ZWKiEC i urzędy i instytucje podległe burmistrzowi ale tam trzeba być ze swioch niezbyt bystrym i do bólu lojalni /a jak jeszcze który umie napisać anonim to myślę że mile widziane/. Także w naszym mieście doświadczenia są jakie są dla inteligentnych i zdolnych zostaje tylko własna działalność lub rozwój swojej kariery zawodowej gdzie indziej .

 27. xyz trafiłes w 10!Elita trzyma władze.Trza brac taczki i na bruk!Do dopytywacza tak to ten sam antoni i tak mysle ze za nic nie robienie tak ok 7-8 tys bierze.Po co brac emeryturke jak mozna jeszcze “popracować” i pare złotych wziąć i paru ludzi zgnoić.

 28. no a ile jeszcze można pomysłów wnieść na zarządzanie firmą jak na takiego specjalistę i przy takich zyskach jaki wypracowali wszyscy to 8 tys niedużo przy umowie zlecenie ktoś tu na tym forum pisał ze zarobić można więcej więc pewnie skorzystał z tej niezawodnej w mlekowicie formy zatrudnienia

 29. no wiesz 8 tys goła pensja zawsze mozna jakąś premie dac za wdrazanie nowych technologii czy cóś:)a te 8 tyś to na fajki i na browar.Szkoda tylko ze ci najwazniejsi w mlekowicie to niektórzy musza 4-5 miesiecy pracowac zeby tyle zarobic…

 30. Fama głosi, że burmistrz i prezes mlekovity to dwaj antagoniści. To po co by burmistrz miał blokować powstanie nowego zakładu pracy. Prawda jest jak zwykle oczywista: zburzyć , zepsuć , rozwalić coć jest najprościej a odbudować – o to już nie takie proste. Burmistrz i całe zakichane władze są od tego żeby bronić każdego miejsca pracy. Oni to mają gdzieś , oni mogą zarządzać miastem w ogóle bez ludzi byle im kasa wpływała na konto. A im mniej krzykaczy tym bardziej błogo się żyje. Nasi rządzący są bardziej niż ” do niczego”

 31. A czy wiecie, że ten słynny Antonio robi z siebie dziada. Mianowicie idąc na jakiś zabieg do szpitala nie oddał ubrania do szatni a szatniarce powiedział, że jest biednym emerytem i nie stać go na szatnie. Oj Panie prezesie…. prosze podwyżke dać

 32. Trumna nie ma kieszeni panie Antonio , a zeszmacić się w oczach ludzi łatwo oj łatwo!!!!!

 33. Ksywka tego pana Antonia z czasów kiedy był dyrektorem szkoły to Dzięcioł przecież. Przyznacie ze fajna!

 34. co ty Juzek opowiadasz za głupoty podobno było to tak ze podszedł do szatniarki i zdjął ubranie oddał i wracając dał stówę i powiedział że reszty nie trzeba to jest dopiero gest i wzór do naśladowania

 35. Panie szatniarz , co Pan piź…dzisz . Może dał stówkę ,ale z Waryńskim jak znalazł w tym płaszczu . Sklepowa była mu winna 2 grosze i powiedziała , że odda przy okazji to przyszedł następnego dnia , żeby mu jednak już oddała . A jak ksiądz zbiera na tace to on na ten moment wychodzi z kościoła .Także taki on ma gest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>