Pościg ulicami miasta

Młody kierowca mazdy wjeżdżając z dużą prędkością na rondo staranował znak drogowy, a następnie uciekał przed policyjnym radiowozem, który próbował go zatrzymać. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów kilka ulic dalej. Okazało się, że 23-latek jest pijany i nie posiada prawa jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj, tuż po godzinie 20.00 policjanci wysokomazowieckiej drogówki patrolując miasto zauważyli na ulicy Ludowej osobową mazdę, która z dużą prędkością wjechała na rondo, powodując zagrożenie dla innych samochodów. Następnie brawurowy kierowca wpadł w poślizg, wypadł z drogi i z dużą siłą uderzył w krawężnik niszcząc znak drogowy. Policjanci widząc całe zdarzenie próbowali zatrzymać auto do kontroli. Jednak mężczyzna kierujący samochodem na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać ulicami miasta, nie reagując na sygnały świetlne ani dźwiękowe. Uciekając przed policyjnym patrolem mężczyzna przekraczał dozwoloną prędkość i stwarzał zagrożenie dla innych kierowców. Na ulicy Sienkiewicza siedzący za kierownicą mazdy stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w zaspę śniegu. Po zatrzymaniu wysiadł z auta i zaczął dalej uciekać pieszo. Został jednak zatrzymany przez policjantów. Mundurowi stwierdzili, że 23-letni mieszkaniec miasta jest pijany. Alkomat wykazał u niego prawie promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że młody człowiek nie posiada uprawnień do kierowania.

poscig_mazda_1

poscig_mazda_2

poscig_mazda_3

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, fot. podlaska.policja.gov.pl

7 myśli nt. „Pościg ulicami miasta”

  1. Cale szczescie ze nikomu nic sie nie stalo ! A ten ktos powinien poniesc kare za to !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>