Jabłonka Kościelna: Odjechali z miejsca wypadku pozostawiając nieprzytomnego kolegę

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty nieudzielenia pomocy swojemu koledze, który został ranny w zdarzeniu drogowym. Obaj odjechali z miejsca wypadku pozostawiając tam nieprzytomnego 39-latka, który zmarł w trakcie udzielania mu pomocy medycznej. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W miniony poniedziałek około godziny 10.40 na parkingu stacji paliw w Jabłonce Kościelnej wysokomazowieccy policjanci znaleźli leżącego, nieprzytomnego mężczyznę. Na miejsce natychmiast wezwano pomoc medyczną. Niestety mężczyzna zmarł na pokładzie śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego. Wysokomazowieccy policjanci ustalili dane personalne poszkodowanego. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Zambrowa. W trakcie dalszych czynności operacyjnych kryminalni ustalili, że zmarły mężczyzna, feralnego dnia poruszał się samochodem typu kabriolet z dwoma innymi mężczyznami. Z dalszych ustaleń wynikało, że dwaj koledzy 39-latka, to najprawdopodobniej mieszkańcy Zambrowa. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli volkswagena golfa, który brał udział w zdarzeniu. Na podstawie zabranych informacji ustalono i zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 34 i 40 lat, podejrzewanych o związek z wypadkiem. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że zmarły 39-latek tuż przed zdarzeniem wszedł na klapę bagażnika z tyłu kabrioletu. W tym czasie siedzący za kierownicą golfa 34-latek gwałtownie wykonał nagły skręt w prawo, a następnie w lewo, w wyniku czego stojący na klapie samochodu mężczyzna spadł na betonowe podłoże doznając urazu głowy. Następnie kierowca wraz z pasażerem odjechali z miejsca wypadku nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Wczoraj na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem miejscowy sąd zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy. Grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

volkswagen golf

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, fot. podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>