Rozstrzygnięcie przetargu na budynek przy stadionie

Jak podaje na swojej stronie internetowej Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie nastąpił wybór oferty przetargowej na przebudowę i rozbudowę budynku socjalnego oraz budowę ogrodzenia i bramy wjazdowej na Stadionie Miejskim w Wysokiem Mazowieckiem. Kwota przetargu jest sporo niższa od zaplanowanej przez projektanta.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy ponad miesiąc temu w projekcie było zaplanowane na ten cel 700 tys. zł. Dzięki postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego wygrała firma, który zrobi to co zaprojektowano za 407 691,32 zł, czyli aż 41% taniej niż pierwotnie planowano. 

Przedsiębiorstwo, które wygrało to Zakład Budowlano-Instalacyjny Grzegorz Ozorowski. Nasze lokalne firmy miały sporo wyższe oferty i przegrały rywalizację z firmą z Białegostoku. Zakończenie inwestycji planowane jest na 30.09.2013r. Piłkarze Ruchu Wysokie Mazowieckie po tym terminie będą mieli do dyspozycji nowoczesny, wyremontowany budynek, którego ostateczny wygląd poznamy najpóźniej pod koniec września.

Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie

5 myśli nt. „Rozstrzygnięcie przetargu na budynek przy stadionie”

  1. No to sobie tylko policzmy ile kasy by zostało w budżecie miasta na inne inwestycje gdyby przestrzegano zasad przetarg na każdą inwestycję . Policzcie teraz te 40% na Długiej , i innych inwestycjach ile to milionów złotych . Ale przy takiej niegospodarności potem katuję się mieszkańców wysokimi podatkami i wszelkimi wysokimi opłatami to za śmieci , to za ścieki , wodę itp i itd .

  2. Drogi mieszkancu a wiesz co sie kryje za taka niska oferta ? Przetargi publiczne z jedynym kryterium: ceną, jest przeklenstwem a nie blogoslawienstwem

  3. Taka rozbieżność . z tego wychodzi , że budżet to bezmyślne rozpisanie pieniędzy na rubryki , a wydawanie ich nie ma wiele wspólnego z wcześniejszym przewidywaniem. Za 40% taniej.Brak rozeznania czy ukrywanie pieniędzy.Jak to jest dobrodzieju nasz.

  4. A może po prostu internet robi swoje . Tylko ciekawe kto robił kosztorys inwestorski i dlaczego aż taka rozbieżność ? Dziwne to wszystko bo bez żadnych reguł . Kiedy chcą to zrobią przetarg kiedy nie chcą nie robią. . A te kity pawełka to dla naiwnych koszty i jakość materiałów podobna można tylko zejść z zysku. masz rację cena jest przekleństwem ale dla tych co liczą na duże prowizje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>