Wysokomazowiecka demokracja

Nie milkną echa ostrej wymiany zdań pomiędzy radną miasta Haliną Roszkowską a burmistrzem Jarosławem Siekierko, do której doszło na ostatniej sesji rady miasta Wysokie Mazowieckie. Obydwie strony konfliktu złożyły wzajemne doniesienia do Prokuratury Rejonowej o możliwości popełnienia przestępstwa. Pokazujemy Państwu demokrację w naszym lokalnym wydaniu.

Sprawą poza lokalnymi portalami internetowymi zainteresowały się Polskie Radio Białystok oraz Gazeta Współczesna. Relacjonując nie udało się dziennikarzom tychże mediów skontaktować z radną Roszkowską ponieważ numer telefonu, który otrzymał dziennikarz od Biura Rady Miasta Wysokie Mazowieckie… nie działał. Przypadek? Dlatego też, mając na uwadze rzetelność dziennikarską publikujemy poniżej oświadczenie Pani Haliny Roszkowskiej, które napisała w komentarzu pod poprzednim tematem w przedmiotowej sprawie.

Zaznaczamy, iż radna Roszkowska nie jest w żaden sposób związana z naszą redakcją, osobiście jej nie znamy, jednak bardzo często udziela się na łamach naszego portalu, wysyłając emailem artykuły, informując mieszkańców o bieżących i ważnych jej zdaniem sprawach z życia miasta w dziale Mieszkańcy Piszą oraz w komentarzach. Czytając protokoły z sesji rady miasta Wysokie Mazowieckie mimo różnic w naszych poglądach na wiele spraw, szanujemy i doceniamy jej dociekliwość, odwagę oraz dążenie do prawdy dla dobra wspólnego przez nią rozumianego, nawet wbrew wszystkim i naciskom z wielu stron. Bowiem jednym z głównych zadań rady miasta, opisywanym w ustawie jest pełnienie funkcji kontrolnej wobec władzy wykonawczej, którą stanowi osoba burmistrza. Już w XIX w. Lord Acton argumentował, że „Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie” więc po to w demokracji jest opozycja, że znając ułomną w wielu sprawach jeśli chodzi o pieniądze naturę człowieka, stanowi ważny czynnik kontrolny wobec władzy wykonawczej.

Niestety dla naszego kraju, zarówno ta wielka polityka, jak i ta nasza mniejsza, lokalna zaczyna się coraz częściej opierać na emocjach. Zamiast tonować emocje i rzeczowo odpowiadać na argumenty, mamy w wielu sprawach festiwal krzyku i cynizmu, straszenia anonimami, prokuraturą, rozpuszczanie plotek i obrażanie się. Dodatkowo angażowany jest do walki politycznej wymiar sprawiedliwości oraz służby, wykorzystywanie kruczków i luk w prawie.

Mimo tego wszystkiego cieszą niezmiernie wyniki naszej sondy internetowej, na pytanie:

Czy anonimy pisane do władz i ich upublicznianie to brudny element kampanii politycznej?

Tak ( głosów: 103 )
76.9 %

Nie ( głosów: 22 )
16.4 %

Trudno powiedzieć ( głosów: 9 )
6.7 %

Oddanych głosów: 134

Oznacza to, że mamy w miarę zdrowe lokalne społeczeństwo. Zdecydowana większość źle odbiera taki sposób uprawiania polityki, w którym pomawia się kogoś anonimem, bez pokrycia w faktach.

Prezentujemy oświadczenie Radnej Haliny Roszkowskiej:

„Szanowni Państwo!

Po przeczytaniu artykułu pt. “Anonim poróżnił samorządowców” w Gazecie Współczesnej pragnę poinformować, iż p. burmistrz Jarosław Siekierko w dalszym ciągu mnie obraża, pomawia, świadomie kłamie, sugeruje opinii publicznej popełnianie przeze mnie niecnych czynów itp. i robi to z premedytacją w prasie.

Tymczasem niepodważalnym dowodem w tej sprawie jest nagranie z obrad sesji.

Możemy z niego się dowiedzieć :

- nie obrażałam p. radnej Zdziarskiej, tylko zaproponowałam aby sama zrezygnowała z bycia członkiem Komisji Rewizyjnej Rady Miasta , bo są powody,

- nie odczytałam anonimu sama, tylko ustosunkowałam się do niektórych punktów w sprawach różnych,

- nie prowadziłam żadnej zbiórki publicznej, acz zaproponowałam radnym, aby wsparli wypoczynek letni dzieci organizowany przez siostry zakonne poprzez podarowanie 20zł /5 osób przekazało mi po 20zł, pieniądze przekazałam siostrze zakonnej, która złożyła podziękowanie na ręce radnego Borka, a ten na sesji wręczył darczyńcom laurki od dzieci

- słysząc na sesji Rady Miasta z ust p. dyrektor SPnr1,że w świetlicy socjoterapeutycznej jest bardzo trudna sytuacja finansowa i nie ma pieniędzy na paczki świąteczne dla dzieci zachowałam się identycznie jak poprzednio /zaproponowałam radnym abyśmy wspólnie pomogli i ze swoich diet podarowali po 30zł, tak też się stało ,390zł od radnych wpłaciłam na konto szkoły /.

Z poważaniem Halina Roszkowska”

Dla równowagi, warto przeczytać artykuł dziennikarza Gazety Współczesnej Jedna sesja. Dwa zawiadomienia do prokuratury.

Żeby ułatwić czytelnikom, którzy nie czytali poprzedniego artykułu o tej sprawie, zachęcamy do zapoznania się również z nim radna Roszkowska vs burmistrz Siekierko

Prosimy o kulturalną i rzeczową dyskusję w komentarzach. Zachęcamy również do napisania artykułu, wystarczy wysłać na naszą skrzynkę kontaktową

163 myśli nt. „Wysokomazowiecka demokracja”

 1. A co oni mogą odpowiedzieć ? Że wszystko co tu piszą internauci jest prawdą . Tu się anonimem sprawy nie załatwi. Tu trzeba dać merytoryczną odpowiedż . A z tym problem, aby nie pogrążyć się bardziej i aby nie padły jeszcze trudniejsze pytania do odpowiedzi. Teraz takim jest czy oprócz Zdziarskiej czy ktoś jeszcze z bliskich dygnitarzy skorzystał z tych dotacji. Kogo w końcu obdarowano tymi meblami z Holandii ? Kto napisał anonim na Roszkowską ? kto miał motyw aby to zrobić ?

 2. Do mieszkańca. A ja w nich nie wątpię . Zobacz jak chcą to argumentu poszukają na cmentarzu .. To tchórze niegodni reprezentować pozostałych mieszkańców miasta i jestem przekonany , że w następnych wyborach nikt ich nie wybierze. Dziś cieszą się , że stanęli na wysokości zadania , bo napisali anonim na Roszkowską .Kto napisał anonim i kto miał potrzebę też mnie ciekawi , chociaż bez trudności można podejrzewać. Brak argumentów w dyskusji pogubił gości i zabrał po prostu rozum , a burmistrz Siekierko zrobił z siebie błazna na całą Polskę. Listonosza niech lepiej nie wyręcza , bo wątpię , żeby któryś chciał się zajmować świństwami. Pozdrawiam anonimowców .

 3. Zdziarska nie wykazała w oświadczeniu majątkowym wszystkiego o swojej firmie jak tu czytam , to ja zapytam czy nasz radny wojewódzki wykazał w swoim oświadczeniu majątkowym za 2011r dochód za wynajmowanie mieszkania w Warszawie.US te oświadczenia koniecznie powinien zbadać , żebyśmy wiedzieli czy nasza władza ma czyste ręce.A może radni sami powiedzą jak jest naprawdę bo jak nie , to jeszcze komu przyjdzie do głowy napisać anonim . Przy okazji też ciekawe , kto w naszym mieście handlował narkotykami.

 4. Prawdopodobnie meble z Holandii były rozpakowane w CKZ. Czy to prawda powinien odpowiedzieć Sokolik, On delegował Zdziarską do Holandii i powinien wiedzieć gdzie są meble. Czy to prawda, że mogły trafić do renowacji a następnie na sprzedaż. Jeśli to nie jest prawda to proszę zdementować. Mieszkańcy powinni wiedzieć, przecież Zdziarska jeździła w imieniu mieszkańców.

 5. Podobno p.Zdziarska udzielała ostatnio wywiadu dla telewizji. emisji jeszcze nie było, kto wie kiedy to chętnie obejrzymy. A swoją drogą to mistrzostwo świata pani Zdziarska, tubylcy psioczą na panią, domagają się wyjaśnień z pani pokrętnych poczynań a pani proszę telewizję ma na usługach i wizerunek napewno będzie powalający, czysta samarytanka….

 6. do Tubylca .Na tym forum zadano wiele pytań i skierowano pod konkretne adresy .Przeczytaj i spróbuj wyegzekwować odpowiedzi . Może tobie akurat się uda.Dowiedz się o meblach z Holandii.

 7. Pisać anonimy i słać do urzędu na adres burmistrza Siekierki.Najpewniejszy sposób na wyjaśnienie wszystkich spraw o które ludzie pytają.Anonimy to w wysokomazowieckiej demokracji okazało się u naszego burmistrza wiarygodne źródło o przestępstwach i mamy z głowy.Tubylec może skorzystaj z mojej podpowiedzi , zbierz te pytania z tego forum co ludzie już zadali w kopertę ,podpisz się mieszkańcy albo tubylec i do rączek własnych Siekierki pocztą. Nie podnoś tylko nikogo z grobu. Dobrze wróżę.Ten gość wszystko załatwi jak trzeba.

 8. Tylko nie napisałeś błazen co najważniejsze anonim nie może być na Siekierkę czy Sokolika bo prokuratura umorzy i tak to po co pisać , na Flanca czy Zdziarską pewnie też nic nie da najwyżej nagana albo upomnienie. Najlepiej aby był na Roszkowską i innych z opozycji , albo takim co się im ten układ w radzie i forma sprawowania władzy się nie podoba. Teraz najważniejsze dla rządzących to jak pozbyć się Roszkowskiej , bo wyobrażcie sobie sesje transmitowana i Roszkowska zabiera głos i ośmiesza Sokolika który nie nauczył się przez 6 słownie sześć kadencji prowadzić obrad sesji i procedur , Siekierkę rządzącego na sesji i rozdającego anonimy radnych którzy są tylko po to aby podnieść rękę za następną podwyżką ceny na śmieci , wodę , ścieki , ciepło albo wysokim podatkiem dla urozmaicenia powołają nam jeszcze Straż Miejską , albo przekształcą zakład komunalny w jakąs spółkę zoo no co najważniejsze sobie ,burmistrzowi i przewodniczącemu rady ustalą niebotyczne wynagrodzenia za ten cyrk .

 9. A anonimy na Flanca?Kiedy posiadacz tych pism Siekierko i Zieliński , zawiadomi prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektora LO . Na Roszkowską można zawiadomić prokuraturę a na Flanca nie.Jak to jest z tą praworządnością w naszym mieście p.Siekierko. A tyle spraw związanych z towarzystwem bliżej siebie ma pozostać bez odpowiedzi?Cościk p.burmistrz pogubił nam miarę i stracił poczucie realu.Brud wypłynął na wierzch i coraz trudniej zamiatać go pod dywan.Klika przestaje być szczelna .Jej przywileje drażnią ludzi i dlatego to całe towarzystwo trzeba rozegnać na cztery wiatry w przyszłych wyborach. Do tego czasu broniąc siebie i całego układu mogą nam zrujnować cały cmentarz.Straż Miejska niech wzmocni swoje patrole w tej okolicy miasta.

 10. Geniusz w naszym mieście się objawił.Pierwszy w Polsce / chyba i się nie mylę/ do walki z opozycją zastosował anonim . Anonim , proszę Państwa ,i rozdał go na sesji Rady Miasta w obronie przewodniczącej Stowarzyszenia Bliżej Ciebie Zdziarskiej po to aby Roszkowskiej zamknąć mowę na zawsze i żeby więcej nie zapytała o działalność stowarzyszenia ani o dary z Holandii.Taka to wysokomazowiecka demokracja – rodem z buszu. A prowadzący obrady Sokolik .Pozwolił , żeby w trakcie obrad burmistrz obrażał radną z opozycji , bo natenczas zapomniał kto rządzi na sali obrad.A prawo , procedury – chyba ktoś raczyłby żartować mówiąc o przestrzeganiu prawa.Niestety!Za sprawą publicznego anonimu i nie tylko Meksyk to dziki kraj ,jak ktoś już wcześniej pisał. Żeby wszystko było jasne.Rzecz działa się w Wysokiem Mazowieckiem w woj. podlaskim za rządów miłościwie nam panujących burmistrza Jarosława Siekierko , przewodniczącego Rady Miasta Józefa Sokolika i radnych z ich ugrupowania.

 11. Taki cyrk może być tylko u nas ,w naszym Meksyku.Pracownicy Urzędu Miasta nie mogą odpowiadać na pytania radnej Roszkowskiej , bo otrzymali od burmistrza Siekierki zakaz .Nie wiem czy w ogóle mogą rozmawiać.Wysokomazowiecka demokracja robi swoje .Nie wiadomo tylko czy z tego wszystkiego lepiej łapać się ze śmiechu za boki , czy płakać.

 12. ,,Chytry Plan” Jak nie dopuść do powstania dodatkowych miejsc pracy i powstanie strefy dla małych i dużych Fabryk i jak ochronić lokalnych pracodawców od bankructwa kosztem społecznym jak np podwyższenie stopy życiowej zwiększeniem ogólnie przyjętej stawki godzinowej lub dniowej wynagrodzenia za wykonaną pracę mieszkańców miasta i gminy Jestem zdumiony przewidywalnością polityczną Włodawy miasta i gminy a zwłaszcza pana Burmistrza,jest dla mnie wszystko jasne,robimy projekt (zasłona dymna i propaganda) i wcale nie za takie małe pieniądze (każdy bobrze na tym zarobi i zyska) potem składamy do Pana Marszałka Województwa Podlaskiego (aprobata chytrego planu) który to nie dał się nabrać zwieść na dobre intencje gadką o projekcie w wspólny interes społeczny rekreacyjno użytkowy i skfitował projekt tak że robienie projektu na ocenę to nie jest szkoła że pan Burmistrz oczekuje oceny np 5+ i pieniądze z budżetu województwa, że jest to projekt dla dobra mieszkańców miasta i gminy ( ,Rada Miasta Wysokie Mazowieckie Uchwałą Nr XVIII/93/12 z dnia 30 kwietnia 2012r przystąpiła do sporządzania zmiany powyższego obszaru z terenu o przeznaczeniu sportowo-rekreacyjnym na obszar zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, Na terenach przewidzianych pod zabudowę usługową (U) zaproponowano usługi (min. warsztat mechaniczny, wulkanizacja, hurtownia, sklep) z wykluczeniem przedsięwzięć mogących negatywnie oddziaływać na środowisko (np. stacje paliw, elektrownie wiatrowe). Z tego co ja tu widzę to niema nadziej na powstanie jakiego kol wiek większego zakładu pracy np Fabryka okien w Laskowcu Dobroplast lub fabrykę mebli Jkea i na uczciwe zatrudnienie i zarobki a w tym mieść młodzi ludzie i bezrobotni nie mają przyszłość i szans na założenie rodziny lub osiedlaniu się Wysokim Mazowiecku. Pozdrawiam Tubylec.PS już wkrótce otrzymacie odpowiedzi na zadane pytania

 13. Ga ,jaja , wielkie jaja , a po sesji jaja na dokładkę.Tak ostatnio mamy.Jaj w nadmiarze tylko rozumu brak

 14. Na sesji jak zwykle. Roszkowska uczy i pyta ale trafiła na tak trudny materiał do obróbki że nawet jej wieloletnie doświadczenie pedagogiczne na niewiele się zdaje. Materiał nie przyswaja niczego . Transmisja z sesji i było by Boże widzisz i nie grzmisz.

 15. Wreszcie na sesji przed samymi świętami z ust p. Siekierki dowiedzieliśmy się co radna Zdziarska przywiozła z Holandii – podziurawione talerze , stare graty jakieś i brudne łachy , coś w tym rodzaju. Potem Panią Zdziarską w działalności bez zarzutu utwierdził radny Decewicz,Flanc , Buczyński i oczywiście burmistrz Siekierko. Pytania Roszkowskiej skwitował radny Decewicz i powiedział:to nic Alu , psy szczekają karawana jedzie dalej , rób swoje , o to mniej więcej chodziło. No i co w tej radzie może zrobić Roszkowska.Pracownicy urzędu na polecenie burmistrza nie mają prawa udzielać odpowiedzi na pytania.Prawdopodobnie z tego powodu wszystkie pytania wnioski i interpelacje na tej sesji złożyła na piśmie.Władza będzie pisać , pisać i pisać a my będziemy mieli co czytać.

 16. No to ile miasto tzn. nasz mieszkańców kosztowało wysłanie na 5 dni radnej Zdziarskiej do Holandii przywiezienie z Holandii aż TIREM podziurawionych talerzy , starych gratów i brudnych łachów.Potem dziwimy się że śmieci u nas drogi jak się je zwozi z całego świata to ktoś za to musi płacić. A że radny Decewicz pochwala takie przedsięwzięcia to nie dziwi , jako biznesmen ma wyjątkowe doświadczenie w tej dziedzinie. To teraz rozumiem dlaczego tak trudno jest uzyskać informację kto otrzymał ,,dary z Holandii ‘.

 17. Decewicz to dziwna persona. Przedziwna. Ale nie wiem, dlaczego tak dziwna? Jego intelekt lśni na całą Jutrzenkę. Ludzie go wybierają , a on lśni. Tylko dlaczego on taki dziwny?

 18. Do tutek.A co myślisz, odróżnić kota od psa to tak łatwo.Ma chłopisko problemy i musi z nimi się uporać.Dziwna ta dyskusja z udziałem Decewicza słyszę na mieście.O kocie , psie i Holandii na takim samym poziomie.

 19. Nie wiem czy dziwna , bo dziwna to zaraz wiadomo z czym się kojarzy . Ale słyszałem , że wybitny przedsiębiorca w wielu dziedzinach i z bogatą wiedzą komorniczą Chociaż jak plotka niesie do niedawna pierwszy doradca burmistrza od sprawa gospodarczo- ekonomicznych chociaż ostatnio zastąpiony przez Zdziarską po jej wybitnych sukcesach ekonomicznych i przedsiębiorczych ,rozwinięcia spawalniczo -hydraulicznej działalności gospodarczej oraz umiejętności i fachowości w pozyskiwaniu bezzwrotnych dotacji ze środków unijnych , a także działalności międzynarodowej w formie pozyskania tira starych gratów i brudnych łachów z Holandii.

 20. Czy kto słyszał gdzie i kiedy szczenna suka się okociła.Ale jaja ! Co też do diabła te tęgie mózgi wygadują na tych sesjach i jeszcze diety za to biorą.Taka głupota wypalona przez naszego pryncypała nie kwalifikuje się już do kroniki wypadków umysłowych , tylko do tego, żeby na pniu podciąć jej skrzydła , bo zacznie latać jak gołębica.

 21. A co do jutrzenki to podobno jakieś wybory się szykują. Czy pani Halina wystawiła swego kandydata?

 22. Dec napisz prawdę w swoim oświadczeniu majątkowym na ten rok.Nic jeszcze nie wiemy , czym skończyła się kontrola z poprzedniego roku i czy jeszcze możesz być radnym. Być może szykują nam się drugie wybory uzupełniające i trzeba będzie szukać nowego kandydata ..

 23. Co to za zestaw ludzi w tej radzie miasta każdy ma coś za kołnierzem i to ci najważniejsi. Czy naprawdę elektorat w Mazowiecku nie może wybrać ludzi nie uwikłanych z prawem i tzw. przyzwoitych. Teraz słyszałem , że będą wybory i od Siekierki kandyduje pracownik prokuratury czy nie będzie czół się on jak wygra ,, niekomfortowo ‘ w takim towarzystwie które jak widać z etyką i zasadami na bakier . Czy potem nie będzie coś za coś ?

 24. Czym i z jakiego powodu śmierdzi nasze miasto od środka słychać i widać coraz częściej. Ryba psuje się od głowy , a u nas dodatkowo od środka także. Upowszechniają demokrację jak nigdzie w Polsce za pomocą anonimów i błaźnią się na całego.Są już nowe na Siekierkę i Zdziarską .Ciekawe czy o możliwości popełnienia przestępstwa przez te osoby zawiadomi Prokuraturę przewodniczący Rady Miasta Józef Sokolik. Dla niektórych święta mogą być nie tylko do spędzania mile czasu , ale i do wytężonego myślenia , jak rządzić mądrze i praworządnie.

 25. Panie Decewicz , w przyszłości nie zachowuj się tak jak cham i nie miej pretensji , że tak zostałeś nazwany.Z tego co wiem p.Roszkowska miała w 100% rację. Szukanie ratunku w Prokuraturze nie da nic a tylko może ośmieszyć z powodu braku rozumienia tego słowa. Pozdrawiam

 26. Nie wiem czy to prawda , ale dzisiaj słyszałem na mieście , że radny Decewicz podjął pracę na młynie w Pułaziu. Jak to mówią żadna praca nie hańbi tylko uszlachetnia.. Może facet chce się trochę wybielić . Nie wiem czy to coś pomoże ale trzeba pochwalić przynajmniej dobre chęci.

 27. Decewicz ostatnio ma problem z naruszeniem swoich dóbr osobistych przez p.Roszkowską .Prawdopodobnie nazwala go chamem , jak poruszył św. pamięci jej matkę .Prokuratura w naszym mieście ma roboty a ma z tą całą władzą samorządową. Już 2 doniesienia Roszkowskiej i Siekierki rozpatrzyła czy jeszcze rozpatruje .Jeszcze do rozpatrzenia są 2 anonimy.Ciekawe co z tego wyjdzie.

 28. Ostrzegam . Nie wolno paktować z diabłem w żadnej sprawie , nawet dla dobra “Naszej Ziemi “.Trzeba brać namiar na to , że on też wymaga porządnego towarzystwa . Jak nic ,”da nogę ” przez dziurkę od klucza , kiedy przyjdzie mu patrzeć na fałsz, obłudę i zakłamanie naszych lokalnych prominentów. Nikt nie życzy sobie przecież przebywać wśród gorszych od siebie. Wysokomazowiecka demokracja w wydaniu PiS-u nawet diabelskie czyny przerasta i niech tego złego ducha lepiej nie czepia i do niego się nie odwołuje , bo z rozgrzeszeniem może być problem.

 29. Do Diabeł: Tym miastem nie rządzi PIS. Wystarczy spojrzeć na nazwiska i jak żywo powraca obraz z PRL-u, poważnych egzekutyw zakrapianych wódą, debat SB-eckich (haki na niepokornych), tajnej działalności ORMO i frazesami o sojuszu robotniczo-chłopskim. Proszę przyjąć do wiadomości: w Wysokiem Mazowieckiem PRL trwa i ma się dobrze. Nikt nie odciął ustrojowej pępowiny, nie zrobiła tego nawet “Solidarność” – a dlaczego? Działacze to wiedzą. jedyna ich zasługa to noszenie sztandaru kilka razy do roku. Ot, i cały ich patriotyzm.

 30. Jak nie PiS to JiS i z tymi co napisałeś. Żadna to pociecha dla mnie. Więcej się w tej sprawie nie odzywam.

 31. Tu nie ma żadnej ideowości , ani PIS ani PO ani komuna , tu rządzi wielki ogromny pieniądz!!!!!!!!!!! Właściwie w diabły nie wierzę ale chyba jakiegoś mają na swoich usługach ,że im się udaje już trzy kadencje

 32. O jakichś lamentach na ostatniej sesji rady miasta opowiadają ludzie na mieście.Czego kto płakał.Proponuję w takim razie przed każdym radnym na następną sesję Rady Miasta połozyć chusteczki , bo nic nie wiadomo czy się niektórzy znów nie rozpłaczą..Co tam sie dzieje, jakieś straszne rzeczy chyba . Może ktoś wie dokładniej niech napisze. Cyrk darmowy w Meksyku , jak nie wiem co.

 33. Sami widzicie jak potrzebna jest transmisja sesji . Do puki trwa ta kadencja rady to byśmy mieli lokalny kabaret co miesiąc. Posłuchalibyście swego burmistrza i zobaczylibyście jak rozdaje anoni9my na zbyt dociekliwych , posłuchalibyście naszej radnej samarytanki która wyjaśnia co zrobiła z tirem darów z Holandii , naszego przewodniczącego który by nam wyjaśnił potrzebę wyjazdu na nasz koszt do Holandii naszej samarytanki i przywiezienia tira starych gratów jak stwierdził burmistrz ,poinformowano by mieszkańców szczególnie tych młodych i bezrobotnych jak można otrzymać 40 000 zł bezzwrotnej dotacji na działalność gospodarczą której wcale nie trzeba prowadzić i mnóstwo innych pytań o sytuacji w naszym mieście.

 34. Jak widać pytać nie wolno. Zapytana dyrektor szkoły -płacze, radna Zdziarska pytana- płacze, Burmistrz -prawie płacze. Co z tym płaczem? Może lepiej byłoby odpowiedzieć na zadawane pytania,chyba, że jest powód do płaczu. Kabaret skeczów płaczących- może na tym dałoby się zarabiać.

 35. U nas mamy Jedność i Samorządność a w Ranczo Partię Uczciwości niby nazwy różne ale programowo no no… ..

 36. już teraz wiem skąd ta rozpłakana pogoda. Znów przyklad idzie z góry.A jeśli chodzi o lanie łez przez Zdziarską to jest jej stara metoda. Tak kupiła sobie Siekierkę swoim iście szatańskim planem pomocy potrzebującym . Uśpić czujność ludzi serkami, ciuchami i mieć na bank elektorat , a po cichu kręcić swoje lody. Kto śmie domniemywać , że ;Bliżej siebie; to tylko przykrywka.Starymi gratami Zdziarska nie umeblowałaby sobie domu i cała reszta kumpli z magistratu

 37. Do antoniusza. I zobacz, władza nasza nie ma wstydu za grosz.Firmuje taką działalność p.Zdziarskiej i aż niemożliwe żeby do p. burmistrza nie docierało to co mówią ludzie w mieście.Prawda okazuje się jest trudna do poznania i zaakceptowania . Coś źle się dzieje w kręgu naszej władzy.A jeszcze słyszałem , że p. Zdziarską popierają niektórzy radni , jak p. Decewicz , Flanc , Buczyński z burmistrzem Siekierko na czele.No i jak może być dobrze .A te 40 000 zł dotacji bezzwrotnej na działalność gospodarczą , której nie trzeba prowadzić też mnie interesuje , ale czy to możliwe , coś nie chce mi się wierzyć żeby p.Zdziarska miała aż takie układy.

 38. z tego wynika ż P.Alina i ZWKiC rzadzi miastem w demokratycznym .. zapytano by za co P . Burmistrz bierze pieniądze myślę że stanie na wysokości zadania czy trzeba pomóc.

 39. Z tego co wiem radna Roszkowska powiedziała do radnego Decewicza :”Chamie nie podnoś z grobu śp.mojej matki” Ciekawi mnie bardzo co uzna Prokuratura w Wysokiem Mazowieckiem. Tymczasem prokuratorzy warszawscy uznali , że cham to słowo , które nie obraża.Nawet prezydenta.Umorzyli wobec tego postępowanie dotyczące wypowiedzi Janusza Palikota , który powiedział: “Uważam prezydenta Lecha Kaczyńskiego za chama”

 40. A ja bym postawił inne pytanie. Czy Decewicz wykorzystując zawarte w anonimie oszczerstwa czy jak ktoś woli pytał o śp. matkę Roszkowskiej postąpił po chamsku ? albo czy zachował się jak ostatni cham ? Myślę że dla ludzi kulturalnych jest tylko jedna odpowiedż ; Tak. No to wtedy należy zada następne pytanie . czy człowiek który postępuje po chamsku albo zachowuje się jak ostatni cham jest chamem czy nie ? Znów według ludzi kulturalnych jest tylko jedna odpowiedz . Szczerze mówiąc już nie mogę doczekać się rozprawy sądowej i obrony Roszkowskiej przez nią samą i jej adwokata nie zapominajmy że Roszkowska jest polonistką. Dla takiego laika jak ja wydaje się że udowodnić w sądzie Roszkowskiej że miała rację będzie bardzo łatwo .

 41. Do mieszkańca .To za to będzie sprawa w sądzie?Co ty opowiadasz , czy chcesz wprowadzić zamieszanie?

 42. Taki poziom,takie problemy mają nasi radni.Najwyższy czas pogonić to towarzystwo. Przecież zwykły zjadacz chleba ma więcej kultury , dyplomacji i ogłady.Skąd wzięliśmy takich wybrańców. Sądy nie powinny podjąć tego tematu, jeśli podejmą to będzie świadczyć o jego powadze i kompetencjach.Swoją drogą sąd to też ludzie a racja będzie po stronie pieniędzy i powiązań.Sąd kiedyś dostał informację o rozdrapywaniu i rozkradaniu przetwórni , czy podszedł do tematu?? Do anonimów podejdzie napewno!!!!!!

 43. Trzeba rozważyć w takim wypadku /czy dla tak wybitnej jednostki jak doradca nie gospodarczy i inny Pan Decewicz nie nazwać np. ulicy od Jagielońskiej do 1-Maja /ale to temat dla np. Przewodniczącego bo ten główny pewnie przychyli się do propozycji jeśli będzie. Pozostali w tym rozdaniu też nie są bez szans ale muszą się postarać.

 44. Pod rozwagę opinii publicznej. W swoistej wysokomazowieckiej enklawie demokratycznego Państwa prawa dzieją się “dantejskie sceny”. Ostatnio mieliśmy do czynienia z akcją , która rozegrała się w sali narad Urzędu Miasta Wysokie Mazowieckie . W trakcie obrad sesyjnych Rady Miasta , 27.02.2013r, burmistrz Jarosław Siekierko był uprzejmy naruszyć moje i mojej najbliższej Rodziny dobra osobiste poprzez rozdanie wśród radnych , a tym samym upublicznienie anonimu , który zawierał kłamliwe treści i fakty. Kolportując paszkwil doprowadził mnie swiją nikczemnością do silnego wzburzenia i całkowitej konsternacji. Radny Radosław Decewicz zaczął przesłuchiwać mnie na okoliczność rozdanego anonimu i zawartych w nim obrzydliwych pomówień mojej św. pamięci Mamy , nieżyjącej od wielu lat. Zachowanie było tak niegodne , że nie licowało z pełnieniem funkcji funkcjonariusza publicznego. W prymitywny i niekulturalny sposób zostałam sprowokowana i dotknięta do szpiku kości. Pomimo to , nie użyłam słowa cham w celu obrażenia , ale w celu przywołania do porządku i opamiętania się człowieka , który z powodu brudnej walki politycznej podnosi z grobu moją św. Mamę i śmie zakłócać jej wieczny spoczynek. Wypowiadając to słowo mówiłam o zachowaniu bez ogłady ,a w żadnym wypadku nie obrażałam bezpośrednio. Zważywszy , że określa ono w dzisiejszych czasach głównie cechy człowieka, użyłam go adekwatnie do zaistniałej sytuacji. Ponadto , słowo wypowiedziane w tamtych okolicznościach należy rozumieć zgodnie z jego definicją , a mianowicie: cham to człowiek ordynarny, grubiański , nieokrzesany , gbur , prostak, również podły i nikczemny. Tego typu postępowanie można tylko i wyłącznie nazwać porażająco chamskim i jest to bardzo łagodne określenie w zaistniałej sytuacji. W stosunku do mojej osoby została zmontowana prowokacja mająca na celu zniesławienie mnie i uniemożliwianie dalszej pracy w Radzie Miasta. Całe środowisko wie , że jako jedna z nielicznych radnych opozycyjnych poruszam niewygodne dla władzy i opcji rządzącej sprawy związane z funkcjonowaniem Miasta i społeczności lokalnej. Nie ukrywam , że jestem zbulwersowana i wstrząśnięta do żywego faktem wszczęcia w stosunku do mojej osoby postępowania prokuratorskiego dotyczącego rzekomego zniesławienia przeze mnie p. radnego, funkcjonariusza publicznego Radosława Decewicza. Halina Roszkowska radna Rady Miasta Wysokie Mazowieckie P.s.Bardzo proszę Redakcję portalu , jeżeli to możliwe, o zamieszczenie mego wpisu /artykułu/ w dziale Mieszkańcy piszą.

 45. Podobno w Grajewie znaleźli tira z meblami z Holandii .Może to te co miały trafić do nas . Dodatkowo był też jeszcze land rover i lexus . Ciekawe dla kogo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>