“Bezpieczne wakacje 2013″ tuż, tuż…

Wysokomazowieccy policjanci w tym tygodniu przeprowadzili w szkołach cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji “Bezpieczne wakacje 2013″.

Już za kilka dni rozpoczynają się wakacje. W związku z tym mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem odwiedzają szkoły na terenie miasta i powiatu. Rozmawiają z dziećmi i młodzieżą jak podczas beztroskich zabaw bezpiecznie spędzić wolny czas. Przypominają młodym ludziom jak właściwie korzystać z placu zabaw oraz kąpielisk, jeździć na rowerze i rolkach. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo dzieci, które uczestniczą w wykonywaniu letnich prac w gospodarstwach rolnych. O tej porze roku dochodzi do największej liczby wypadków rolniczych. Wśród nich nie brakuje ofiar z udziałem najmłodszych.

Policjanci organizując takie spotkania uczą jak się bawić i wypoczywać bezpiecznie. Treści przekazywane przez policjantów są skierowane nie tylko do najmłodszych ale także do ich rodziców.

wakacje_2013_bezp_1

wakacje_2013_bezp_2

wakacje_2013_bezp_3

podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>