Maszerowali dla TV Trwam

Wysokie Mazowieckie to kolejne miasto przez które przeszedł Marsz w obronie TV Trwam oraz wolnych mediów. W marszu wzięło udział około 300 osób, przeważnie osób starszych, słuchaczy Radia Maryja i widzów TV Trwam, którzy w ten sposób protestowali przeciwko nie umieszczeniu do tej pory ich programu telewizyjnego na multipleksie cyfrowym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Multipleks to nadawana w pojedynczym kanale telewizyjnym, tzw. “cyfrowa paczka” składająca się z programów telewizyjnych i radiofonicznych oraz dodatkowych informacji w postaci cyfrowej. Obecnie w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej są dostępne następujące programy TV: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2, TV4, TV6, TVP1, TVP2 HD, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP1 HD, TVP2, TVP INFO, Polo TV, ESKA TV, ATM Rozrywka TV, T-TV.

Marsz w obronie TV Trwam i wolnych mediów w Wysokiem Mazowieckiem wyruszył spod Kościoła Św. Jana Chrzciciela po mszy św. po godz. 12 w kierunku Kościoła Św. Piotra i Pawła, a zakończył się pod Miejskim Ośrodkiem Kultury w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie odbyły się krótkie przemówienia. Marsz miał spokojny przebieg, ludzie nieśli transparenty oraz flagi narodowe. Obok mieszkańców, wzięli udział posłowie oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, wśród których byli poseł RP Jacek Bogucki Solidarna Polska, poseł RP Lech Kołakowski Prawo i Sprawiedliwość oraz poseł RP Dariusz Piontkowski Prawo i Sprawiedliwość. Z lokalnych władz samorządowych można było w marszu zauważyć starostę powiatu wysokomazowieckiego Bogdana Zielińskiego, burmistrza miasta i gminy Czyżew Annę Bogucką,burmistrza miasta Wysokie Mazowieckie Jarosława Siekierko, wójta gminy Wysokie Mazowieckie Krzysztofa Krajewskiego oraz wójta gminy Sokoły Józefa Zajkowskiego. Lokalni politycy nieśli przed sobą transparent” WOLNE MEDIA W WOLNYM KRAJU”.

Jak już pisaliśmy, całkiem możliwe, że wkrótce znajdzie się również miejsce dla TV Trwam na multipleksie, ponieważ obecnie przeprowadzany jest konkurs dla kanału społeczno-religijnego, a na placu boju pozostaje tylko TV Trwam. Marsz w Wysokiem Mazowieckiem jest jednym z kilkuset protestów, które odbywały się w całej Polsce w przeciągu ostatniego roku. Rok temu w tej sprawie protestowano również w Brukseli. Prezentujemy nagranie SolidarniTV z youtube ze spotkania w Brukseli, w którym redaktor Rafał Ziemkiewicz wyjaśnia dlaczego ludzie protestują w obronie TV Trwam i co może być powodem nie przyznawania prawa do miejsca na multipleksie.

marsz-w-obronie-TV-TRWAM-Wysokie-Mazowieckie-1

marsz-w-obronie-TV-TRWAM-Wysokie-Mazowieckie-2

marsz-w-obronie-TV-TRWAM-Wysokie-Mazowieckie-3

marsz-w-obronie-TV-TRWAM-Wysokie-Mazowieckie-4

marsz-w-obronie-TV-TRWAM-Wysokie-Mazowieckie-5

marsz-w-obronie-TV-TRWAM-Wysokie-Mazowieckie-6

marsz-w-obronie-TV-TRWAM-Wysokie-Mazowieckie-7

marsz-w-obronie-TV-TRWAM-Wysokie-Mazowieckie-8

marsz-w-obronie-TV-TRWAM-Wysokie-Mazowieckie-9

marsz-w-obronie-TV-TRWAM-Wysokie-Mazowieckie-10

Film Youtube SolidarniTV, foto wysmaz.pl

Jedna myśl nt. „Maszerowali dla TV Trwam”

  1. Czarnosukienkowi agenci watykańscy kazali moherom spacerować po mieście i popierać toruńskiego oszusta ? – ale jaja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>