Policja ma nowy samochód

Kia wygrała przetarg na dostarczenie nowych samochodów dla policji. Do komend w całej Polsce trafi 114 nowych oznakowanych radiowozów Kia Ceed. Jeden z tych samochodów trafił również do Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

Nowe policyjne radiowozy to Kia Ceed kombi w wersji wyposażenia M z doładowanym silnikiem diesla o pojemności 1,6 litra. Jednostka ta rozwija moc 128 KM i moment obrotowy 260Nm, współpracuje z manualną sześciostopniową skrzynią biegów i zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 11,2 sekundy. Na wyposażeniu jest oczywiście wspomaganie kierownicy, zestaw poduszek czołowych i bocznych a także pełnowymiarowe kurtyny powietrzne. Nie ma się co oszukiwać nowe Kia nie będzie koniem wyścigowym, mamy nadzieję jednak, że będzie dobrze służyło funkcjonariuszom do polepszenia bezpieczeństwa mieszkańców w powiecie. Po naszych drogach jeździ również od dłuższego czasu super wyposażona w sprzęt rejestracyjny i radarowy Alfa Romeo, która powoduje, że kierowcy muszą być czujni i mieć oczy dookoła głowy. Zwłaszcza w tym roku, kiedy to nasz minister Finansów Vincent Rostowski zapowiedział zwiększenie wpływów z mandatów i kar.

Jedna myśl nt. „Policja ma nowy samochód”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>