Wysokomazowieccy policjanci z wizyta w SP w Czyżewie

Wysokomazowieccy policjanci w okresie poprzedzającym zakończenie roku szkolnego, przeprowadzają w szkołach i przedszkolach cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą w ramach działań “Bezpieczne Wakacje 2013″.

W ramach realizacji działań “Bezpieczne Wakacje 2013″ wysokomazowieccy policjanci od kilku dni prowadzą w szkołach i przedszkolach na terenie powiatu spotkania z dziećmi i młodzieżą. Dziś odwiedzili Szkołę Podstawową w Czyżewie. Tego typu działania to doskonała okazja, aby porozmawiać i przybliżyć uczniom jak ważną sprawą jest zadbanie o własne bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas beztroskich zabaw w okresie wolnym od zajęć szkolnych. Z uwagi na to, że region powiatu wysokomazowieckiego, to w większości tereny rolnicze, policjanci szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wykonywania letnich prac w gospodarstwach. Ze statystyk wynika, że o tej porze roku dochodzi do największej liczby wypadków rolniczych. Wśród nich nie brakuje ofiar z udziałem najmłodszych. Policjanci uczą również młodych ludzi jak w razie potrzeby udzielać pierwszej pomocy i gdzie zwrócić się o pomoc w razie zaistnienia zagrożenia.

bezp_wakacje_2013_1

bezp_wakacje_2013_2

bezp_wakacje_2013_3

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, fot. podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>