Działania “Nie ufaj bezGRANICznie” w Centrum Kształcenia Zawodowego

Wysokomazowieccy policjanci po raz kolejny rozpoczęli działania profilaktyczne pod nazwą “Nie ufaj bezGRANICznie”. W trakcie spotkań z młodzieżą mundurowi przedstawiają niebezpieczeństwa z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w czasie pobytu za granicą. Zwracają uwagę na problemy związane z handlem ludźmi, obozami pracy czy nielegalnym zatrudnieniem.

Wysokomazowieccy policjanci kolejny raz prowadzą kampanię informacyjną pod nazwą “Nie ufaj bezGRANICznie”. Dziś spotkali się z młodzieżą w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem. Działania te skierowanie są do uczniów klas maturalnych i mają na celu uświadomienie młodym ludziom zagrożeń związanych z wyjazdem i pracą za granicą. Funkcjonariusze w czasie spotkania z młodzieżą zwrócili uwagę na problemy związane z nielegalnym zatrudnieniem, obozami pracy oraz handlem ludźmi. Podkreślali, że nieznajomość języka kraju, do którego chcemy wyjechać powoduje, że potencjalny pracodawca może nas łatwo oszukać. Dlatego bardzo ważne jest, aby znać adres i numer telefonu najbliższego polskiego konsulatu, bądź innej placówki, gdzie w razie jakichkolwiek kłopotów otrzymamy pomoc. Uczestnicy spotkania usłyszeli od policjantów wiele praktycznych porad, które dotyczyły tego, co należy zrobić zanim wyjedziemy za granicę. Mundurowi podkreślali, że najskuteczniejszą profilaktyką jest wzmożona czujność, która wynika z posiadanej wiedzy.

ckz_bezp

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl

Jedna myśl nt. „Działania “Nie ufaj bezGRANICznie” w Centrum Kształcenia Zawodowego”

  1. Myślę wybór tej szkoły na tego typu szkolenie ,, Nie ufaj bez granicznie ‘ trafny niech się dzieciaki uczą że wszędzie trzeba być czujnym i nie dać się naciągnąć na kasę nie tylko za granicą ale i ….. w szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>