Wysokomazowiecka Policja poszukuje sprawcy usiłowania rozboju

Wysokomazowieccy policjanci stworzyli portret pamięciowy mężczyzny, który może mieć związek z usiłowaniem rozboju w sklepie spożywczo – przemysłowym, w miejscowości Truskolasy Lachy, w gminie Sokoły.

Zdarzenie miało miejsce 16 maja bieżącego roku, około godziny 11.30, w sklepie spożywczo-przemysłowym, w miejscowości Truskolasy Lachy (gm. Sokoły). Nieznany sprawca w kominiarce na twarzy wszedł do lokalu handlowego i trzymając w ręku przedmiot przypominający broń palną wymachiwał nim i mierzył w kierunku ekspedientki. Jednocześnie krzyczał, by kobieta wydała pieniądze. Następnie przeszedł za ladę i szarpał za kasę fiskalną. Z uwagi na zdecydowany opór ze strony pracownicy sklepu, która próbowała zerwać z twarzy napastnika kominiarkę, a następnie rzuciła w jego kierunku butelkę z wodą sprawca zamierzonego celu nie osiągnął. Mężczyzna zbiegł z lokalu i najprawdopodobniej spod sklepu odjechał samochodem osobowym marki Opel Vectra koloru bordowego, z charakterystyczną białą naklejką umiejscowioną na tylnej klapie z lewej strony. Początkowe numery rejestracyjne auta to: BIA. Na napastnika w samochodzie czekał kierowca. Bezpośrednio przed napadem do lokalu kilkakrotnie wchodził klient – przedstawiony na portrecie pamięciowym, który dokonywał drobnych zakupów. Wysokomazowieccy policjanci nie wykluczają, że osoba ta może mieć związek z tym zdarzeniem.

Prosimy wszystkie osoby, które widziały osobę odpowiadającą podanemu w komunikacie rysopisowi lub mogą udzielić informacji w tej sprawie o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wysokiem Mazowieckiem pod numerem telefonu – (86) 275 72 12 bądź z najbliższą jednostką Policji telefon 997 lub komórkowy 112.

Portret pamięciowy złodzieja

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>