Rozstrzygnięto konkurs wiedzy o bezpieczeństwie oraz sprawności fizycznej

W Szepietowie odbyła się trzecia już edycja “Konkursu wiedzy o bezpieczeństwie oraz sprawności fizycznej”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie dzieciom problematyki przeciwdziałania uzależnieniom, poszanowania i przestrzegania przepisów prawa oraz propagowanie zasady fair play w zawodach sportowych.

W ubiegły czwartek, w Szkole Podstawowej w Szepietowie odbyła się III edycja “Konkursu wiedzy o bezpieczeństwie oraz sprawności fizycznej”. To profilaktyczne przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez wysokomazowieckich policjantów we współpracy z Urzędem Miejskim w Szepietowie. Głównym jego celem było przybliżenie dzieciom problematyki przeciwdziałania uzależnieniom, poszanowania i przestrzegania przepisów prawa oraz propagowanie zasady fair play w zawodach sportowych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV–VI z pięciu szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Szepietowo. Każdy uczestnik eliminacji rozwiązywał test obejmujący zagadnienia dotyczące między innymi profilaktyki uzależnień i wiktymologicznej oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnym jego etapem był turniej sportowy, podczas którego rywalizujące zespoły zacięcie walczyły o zwycięskie punkty dla swojej drużyny. Rywalizacji sportowej kibicowali koledzy i koleżanki, którzy wykazali się znajomością zasad fair play. W konkursie zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Moczydłach. Rywalizacja była bardzo zacięta, a różnice punktowe decydujące o kolejności miejsc – minimalne. Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, a zawodnicy upominki.

Bezpieczeństwo i sprawność fizyczna

Konkurs wiedzy ławki

Bezpieczeństwo i sprawność fizyczna

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, fot. podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>