“Światowy Dzień bez Tytoniu” w powiecie wysokomazowieckim

W związku ze zbliżającym się “Światowym Dniem Bez Tytoniu” wysokomazowieccy policjanci aktywnie włączyli się w promowanie zdrowego stylu życia. Na terenie miasta zorganizowali punkt informacyjny, gdzie rozdając ulotki informowali o szkodliwości palenia tytoniu i skutkach prawnych wynikających z łamania zakazu palenia papierosów w miejscach publicznych.

W związku z przypadający na 31 maja 2013 – “Światowym Dniem bez Tytoniu” wysokomazowieccy policjanci czynnie włączyli się w tę inicjatywę. Wczoraj na terenie miasta wspólnie z pracownikami miejscowej placówki sanepidu oraz staży miejskiej rozdawali ulotki i materiały informacyjne na temat szkodliwości palenia tytoniu. Celem tegorocznych obchodów jest: przyczynienie się do ochrony obecnych i przyszłych pokoleń przed skutkami zdrowotnymi, społecznymi i ekonomicznymi wynikającymi z narażenia na dym tytoniowy poprzez działania wspierające zakaz reklamy i promocji wyrobów tytoniowych oraz sponsorowania przez firmy tytoniowe. Istotnym elementem tej inicjatywy jest również informowanie o zdrowotnych skutkach czynnego i biernego palenia tytoniu oraz edukacja społeczeństwa.

Światowy Dzień bez Tytoniu

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, fot. podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>