Wtorek z Polskim Radiem Białystok

Dzisiaj w naszym powiecie gościli reporterzy Radia Białystok. W swoich wywiadach poruszyli szereg spraw, niektóre bardziej poważne a inne trochę sielskie. Jednak dla własnej informacji warto odsłuchać audycji, które przygotowało i umieściło na swojej stronie Radio Białystok.

Wywiad z zastępcą burmistrza miasta Wysokie Mazowieckie Ewą Konarzewską dotyczył – Czy w obu wysokomazowieckich przedszkolach wystarczy miejsc dla wszystkich dzieci? Był też wywiad z dyrektorem Ryszardem Flancem oraz co robi starosta, aby przywrócić powiatowi Sąd Rejonowy – to tematy relacji z Wysokiego Mazowieckiego we wtorek.

Reporter odwiedził także inne miejscowości w naszym powiecie. W Sokołach rozmawiał ze strażakami tamtejszej OSP – jednej z najstarszych w Polsce jednostek tego typu. Rozmawiał z jednym z sołtysów, którzy zdobyli europejski certyfikat obsługi komputera. Wójta Sokół pytał o połączenie biblioteki z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Dzień reporterski w powiecie wysokomazowieckim na antenie Polskiego Radia Białystok

Radio Białystok

12 myśli nt. „Wtorek z Polskim Radiem Białystok”

  1. Czyżby dziennikarze Radia Białystok nie mieli informacji o portalu wys.maz.pl. i nie czytali co najbardziej interesuje i bulwersuje mieszkańców miasta ? Przypomina to czasy kiedy dziennikarz rozmawiał tylko z władzą lub osobami które ta władza rekomendowała.

  2. Szkoda , ze reporterzy Radia Białystok nie porozmawiali na temat działalności Stowarzyszenia Bliżej Ciebie.Może pomogliby w zdobyciu informacji o wydatkowaniu pieniędzy , które wpłacili obywatele jako 1% swojego podatku i pomogli odszukać Statut.

  3. Po dziennikarzach jako przedstawicielach nieformalnej czwartej władzy spodziewamy się ,że interwencyjnie ruszą jakiś bolący temat . A jak go ruszą to doprowadzą do wyjaśnienia sprawy. Nic bardziej mylnego .Do tego potrzebna jest cywilna odwaga.A oni uwikłani są w jakieś personalne gierki , boją się o swoje stołki. Był taki odważny u Lukaszenki dziennikarz Gongadze – dawno wącha kwiatki od dołu , ale u nas nie ma reżimu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. W Mazowiecku jest o czym rozmawiać.Ciekawy temat , to nielegalne wydobywanie żwiru i piachu na terenie wysypiska śmieci przez ZWKiEC oraz działalność Stowarzyszenia p. Zdziarskiej.. Zapraszamy do nas jeszcze raz.

  5. Kilkanaście lat władzy swoje robi. Nawet prasa nie wchodzi na teren zakazany. To jest prawdziwa potęga małomiasteczkowego establishmentu. Dzięki niej kontrole są głuche i ślepe. Tak jest. Czy tak powinno być ?

  6. Nie wiem jak jest z niezależnością Radia Białystok czy jest i przez kogo sponsorowane , ale co się tyczy gazety Współczesnej to chyba samorząd Wysoko Mazowiecki tam płaci coś co miesiąc aby o nim pisano. A jak się płaci to się i żąda. Tylko po czasach komuny marzenia o wolnych i niezależnych mediach były ogromne , ale jak widać z ideologią było łatwiej walczyć niż z mamoną. Nadzieja że media będą piętnować i nagłaśniać różnego rodzaju patologie w działalności samorządowej i politycznej jak widać były płonne.

  7. O widzicie co poszło pocztą pantoflową.Towarzystwo bliżej siebie czekało na telewizję , w tym czasie p.prezes była w Białymstoku , a tu na drugi dzień przyjechało Radio Białystok na teren powiatu wysokomazowieckiego , ale Stowarzyszenia Bliżej Ciebie nie znaleźli .Panowie z radia nic straconego Przyjedźcie jeszcze raz i zapytajcie ludzi co w trawie piszczy w powiecie i w Meksyku .

  8. Cieszy to że wreszcie od ostatnich wyborów Mazowieck się obudził i jest coraz większa grupa ludzi która przestała się bać i pisze co myśli o tej demokracji nie z tej galaktyki w naszym mieście. Mało tego myślę , że ten strach przed lokalną władzą został na tyle złamany ,że już dzisiaj ci ludzie są w stanie stanąć twarzą do kamery czy mikrofonu i mówić o tym.

  9. Jest o czym rozmawiać. Na portalu pojawiło się sprawozdanie finansowe i merytoryczne Stowarzyszenia Bliżej Ciebie.

  10. Szkoda , że reporter radia Białystok tak krótko gościł.Mógł przecież porozmawiać z ludźmi i zapytać co sądzą na temat demokracji w naszym miasteczku .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>