Sprawozdanie z akcji “Wywieś flagę Polski”

Zakończyliśmy czwartą edycję patriotycznej akcji pod hasłem “Wywieś flagę Polski”. Została ona zorganizowana, jako jedno z działań w ramach obchodów 222 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Społeczność szkolna Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej oraz Punktu Przedszkolnego “Baśniowy Gaj” włączyła się w ten sposób również w uczczenie Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Głównym założeniem przedsięwzięcia było zachęcenie do wywieszania flagi państwowej w polskie święta narodowe oraz propagowania polskich symboli narodowych.
Koordynacją akcji w szkole zajęły się nauczycielki: pani Elżbieta Mazur oraz pani Iwona Szymborska, natomiast nad całością działań w Punkcie Przedszkolnym czuwała pani Bożena Truskolaska.
Uczniowie aktywnie włączyli się w promowanie akcji i chętnie brali udział w przygotowaniach. Uczniowie klas 1-3 pod opieką wychowawczyń wykonały małe flagi oraz prace plastyczne “Mamo, Tato – wywieś flagę”. Najładniejsze prace zostały wyeksponowane na szkolnej wystawie, którą można było podziwiać podczas Rodzinnego Festynu. Starsi uczniowie zrobili plakaty informujące o zbliżających się uroczystościach i zachęcające do wywieszenia flagi. Najmłodsze dzieci dały świadectwo swego patriotyzmu tworząc “żywą flagę” oraz układając napis o treści: I ♥ POLSKA. Bardzo się starały, widać było ich ogromne zaangażowanie i zadowolenie z efektów swojej pracy.
Wielu mieszkańców włączyło się w podejmowane przez nas działania i wywiesiło biało-czerwone flagi. Zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum policzyli wywieszone na domach flagi. Najwięcej flag wywiesili mieszkańcy w miejscowości Jabłoń-Markowięta, gdzie na 17 zamieszkałych posesji powiewało na wietrze 14 flag. Gratulujemy!
Cieszymy się bardzo z dużego zainteresowania naszą inicjatywą mieszkańców lokalnej społeczności. Serdecznie dziękujemy za pomoc oraz zaangażowanie tym, którzy włączyli się do akcji, a pozostałych zachęcamy do wywieszania flagi Polski we wszystkie święta narodowe, ważne dla naszej Ojczyzny.

Iwona Szymborska
nauczyciel wiedzy o społeczeństwie
Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej

wywies_flage1

wywies_flage2

wywies_flage3

wywies_flage4

wywies_flage5 wywies_flage6

wywies_flage7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>