Sprawca zuchwałej kradzieży w kościele zatrzymany!

Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł z kościoła dwie puszki z pieniędzmi i naczynie na wodę święconą. Okazało się, że 33-latek już wcześniej karany był za kradzieże i włamania. Teraz jego postępowaniem zajmie się sąd. Sprawcy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem zatrzymali mężczyznę, który w miniony poniedziałek z jednego z kościołów na terenie miasta ukradł dwie puszki z datkami oraz aluminiowe naczynie na wodę święconą. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wykorzystując moment, gdy w świątyni trwały przygotowania do nabożeństwa pogrzebowego, wszedł do środka i wyniósł z bocznej nawy puszkę z pieniędzmi oraz naczynie na wodę święconą. Potem, w ustronnym miejscu za kościołem, rozbił puszkę i wyjął z niej gotówkę. Według szacunków mogło w niej być nawet kilka tysięcy złotych. Następnie porzucił ją wraz ze skradzionym naczyniem pod parkanem kościoła. Po chwili ponownie wszedł do świątyni i zabrał z niej drugą puszkę. Zapakował ją do worka i próbował odjechać rowerem. Jednak został zauważony przez kościelnego, który zdołał odebrać złodziejowi utraconą puszkę z datkami. Ostatecznie sprawca zuchwałej kradzieży uciekł. W wyniku intensywnej pracy mężczyzna został szybko ustalony i zatrzymany. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Dodatkowo okazało się, że 33-latek już wcześniej karany był za kradzieże i włamania.

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl

Jedna myśl nt. „Sprawca zuchwałej kradzieży w kościele zatrzymany!”

  1. Polecam !!! Ciekawy arty kół tylko nie zawiera wersji samego oskarżonego,dotarło do mnie wersja samego oskarżonego że w skarbonce na datki było 50zł a proboszcz i policjanci śledczy się uparł na 10 tysięcy złotych prawdo podobnie Kościół i plebania był i jest ubezpieczony,a akt oskarżenia jest jako kradzież zuchwała a nie o zbyt małej szkodliwość społecznej a sam oskarżony przebywa na przymusowych badaniach psychiatrycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>