Sprawca włamania do plebanii zatrzymany. Był pijany!

Pijany 31-latek włamał się do budynku plebanii w gminie Czyżew. Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali sprawcę a w jego domu zabezpieczyli pieniądze i telefon pochodzące z kradzieży. Włamywacz trafił do policyjnego aresztu, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 15.00 dyżurny wysokomazowieckiej Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednej z plebanii w gminie Czyżew. Sprawca włamał się do wnętrza skąd ukradł metalowa kasetkę z zawartością około 3 tysięcy złotych oraz telefon komórkowy. W wyniku intensywnej pracy wysokomazowieckich kryminalnych zaledwie kilka godzin po zgłoszeniu ustalili i zatrzymali sprawce tego przestępstwa. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna za pomocą pilnika do metalu wybił szybę w oknie budynku, a następnie wszedł do środka i ukradł kasetkę z pieniędzmi oraz telefon komórkowy. 31-latek był kompletnie pijany, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 3 promile. W trakcie przeszukania jego domu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli część skradzionej gotówki oraz telefon. Sprawca włamania trafił do policyjnego aresztu, gdy tylko wytrzeźwieje usłyszy zarzuty dotyczące popełnienia tego przestępstwa. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

czyz_pleb_1

czyz_pleb_2

czyz_pleb_3

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, fot. podlaska.policja.gov.pl

12 myśli nt. „Sprawca włamania do plebanii zatrzymany. Był pijany!”

  1. to jest plebania ? myślałem ze jakis szlachecki dworek i okradziono szlachcica….

  2. Aaa rozumiem, że to siostry zakonne? To nie plebania tylko dom zakonny.

  3. wlasnie kto to slyszal zeby na plebani siedzialy kobiety jedna wychodzi za maz ciekawe za czyje pieniadze bedzie miala wesele zrobione!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. Słuszałem że księdza brata. Jak to mówią ” zostanie w rodzimie “.

  5. Ale nie tego księdza okradzionego tylko z sąsiedniej wioski :) wesele w czerwcu :) zbiórka na ogrzewanie do czerwca :)

  6. ale w marcu koniec zimy ;) podobno ma być ciepła i szybka wiosna :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>